fbpx

Związki: do czego potrzebna jest randka?

Związki: do czego potrzebna jest randka?
123rf.com

Randka służy wstępnemu poznaniu drugiej osoby oraz sprawdzeniu, czy spełnia ona nasze wyobrażenia o kandydacie na partnera życiowego.
I choć dziś randkowanie coraz częściej uważane jest za hobby czy styl życia, a coraz rzadziej rozpatrywane jako droga do znalezienia drugiej połówki, osoby, które chcą stworzyć związek, nie mają wyjścia. Muszą umówić się na randkę. Jak zatem upewnić się, że osoba, dla której poświęcasz wieczór, warta jest kolejnego spotkania? Oto kilka wskazówek:

  • po pierwsze, zwróć uwagę, czy twoja „randka” jest miłą osobą. Niby większość ludzi jest miła, ale tu chodzi o kogoś, kto np. jest uprzejmy nie tylko wobec ciebie, ale też wobec zajmującej się waszym stolikiem kelnerki. Kto nie komentuje negatywnie wszystkich i wszystkiego dookoła. Kto jest uczynny, ma pozytywny stosunek do świata i słucha cię podczas rozmowy, a nie bawi łyżeczką i spogląda na inne dziewczyny.
  • po drugie, zastanów się, jak wygląda wasza rozmowa. Czy macie wspólne tematy? Czy tylko jedna strona mówi, czy prowadzicie dialog? Czy on cię rozśmiesza, czy wręcz przeciwnie – nie rozumie twoich żartów?
  • trudno to sprawdzić na pierwszej randce, ale to ważne, by porozumieć się w kwestiach dla was najważniejszych. Dowiedz się, jakimi wartościami w życiu kieruje się twój wybranek, czy np. chodzi do kościoła, chciałby mieć dzieci, co jest dla niego ważne, jakie ma plany zawodowe i życiowe.
  • i wreszcie ostatnie, ale równie ważne – czy ten chłopak cię kręci? Czy pociąga cię fizycznie? Czy podobają ci się jego dłonie, jego głos, zapach czy uśmiech? Czy czujesz, że jest między wami chemia, że mogłabyś się w nim zakochać?

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze