fbpx

Wartości, od których zależy twój związek

Wartości, od których zależy twój związek
123rf.com

Udany związek opiera się na uczuciach i wartościach. Gdy pierwszy uczuciowy szał przeminie, to właśnie ważne dla was wartości sprawią, że zakochanie przerodzi się w coś trwalszego i na całe życie.
Wspólnie wyznawane wartości sprawiają, że twój związek jest relacją partnerską, w której oboje dobrze się czujecie. By udało się te wartości wprowadzić w życie i dopasować do waszego związku, potrzebna jest wasza współpraca, elastyczność, dużo dobrej woli i zrozumienia dla potrzeb i oczekiwań drugiej osoby.

równość – w rozumieniu waszych praw w związku, społeczeństwie, miejscu pracy. Nikt nie ma nad nikim władzy, każdy jest tak samo ważny i tyle samo wart.

sprawiedliwość – akceptujecie wypracowany przez was podział ról w kuchni, finansach i łóżku. Dbacie o to, by w przedsiębiorstwie o nazwie związek, w waszym ognisku domowym, żadne z was nie czuło się wykorzystywane i miało poczucie takiej samej odpowiedzialności za rodzinę.

przyjaźń – kochacie się, ale jednocześnie jesteście dla siebie najlepszymi przyjaciółmi, którzy wiedzą o sobie wszystko i mogą na sobie polegać w każdej sytuacji.

czułość – okazujecie sobie miłość w słowie i geście, jesteście wobec siebie serdeczni, życzliwi, a jednocześnie podsycacie pożądanie i celebrujecie intymne chwile we dwoje.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze