fbpx

Tajemnice trwałych związków (cz. 2)

Tajemnice trwałych związków
123rf

Przeprowadzono badanie, które sprawdziło czym charakteryzują się trwałe, szczęśliwe związki. Po czym można je poznać?


7. Sygnały ciała. Kobieta i mężczyzna, gdy żyją w szczęśliwym związku, czują intymność. Można poznać to po tym, że ich ciała wzajemnie na siebie reagują. Dotyk, a nawet spojrzenie sprawia, że w ciele pojawiają przyjemne doznania (ciarki, mrowienie, delikatne podniecenie).

8. Fantastyczny seks. Świadczy on o intensywności uczuć. W trwałych, dobrych związkach, seks między partnerami pojawia się często i regularnie.

9. Dobre samopoczucie. Badania wskazują, że ludzie, żyjący w dobrych związkach są szczęśliwsi (odnosi się to zwłaszcza do kobiet). Jeśli związek przeżywa kłopoty stan naszego osobistego szczęścia drastycznie spada.

10. Informacje o partnerze.
Osoby tworzące dojrzały związek chcą się nieustannie poznawać i wiedzieć o sobie jak najwięcej. Ludzie tacy są sobą nienasyceni i są dla siebie wzajemnie źródłem niegasnącego zainteresowania.

11. Umiłowanie życia. Ludzie, którzy intensywnie kochają, intensywnie żyją. Mają fascynujące pasje, mnóstwo energii do pracy, różnego rodzaju aktywności. Tak reagują przede wszystkim mężczyźni. Zakochany facet, żyjący w szczęśliwym związku odnosi więcej sukcesów.


źródło: Social Psychological and Personality Science

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze