Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Teatr 6 pietro
Teatr 6 pietro
8 lutego 2016 in Kultura by Magdalena Kuydowicz

„Słoneczni chłopcy” w Teatrze 6 Piętro

Spektakl z Piotrem Fronczewskim i Krzysztofem Kowalewskim w rolach głównych przyciąga widzów jak magnes.  W końcu stycznia odbyło się jubileuszowe, setne przedstawienie. 

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Historia bohaterów wydaje się być prosta. Wspaniali komicy, Willy Clark i Al Lewis, przez lata tworzyli popularny duet estradowy i rozśmieszali widownię. Niestety pewnego dnia Al został maklerem i odszedł z zawodu. Zostawił Willy’ego bez pracy i bez szans na powrót na scenę w blasku sławy. Dlatego obaj panowie serdecznie się nie cierpią.  Ale choć nie utrzymują kontaktów, obaj śledzą wzajemnie swoje losy.

Wszystko idzie utartym torem do czasu, gdy pojawia się propozycja, aby reaktywować duet i nagrać słynny sprzed lat skecz o lekarzu. W telewizyjnym studiu i to za duże pieniądze. Wtedy na scenę wkracza Krzysztof Kowalewski i Piotr Fronczewski od razu zyskuje partnera najwyższej próby, a pozornie banalna opowiastaka – wymiar ludzkiej i ponadczasowej opowieści o tym, że na starość czasem pozostaną tylko wspomnienia i tylko wrogowie -kiedyś najbliżsi przyjaciele – dla odzyskania zdrowia i wewnętrznej równowagi są w stanie zrobić dla siebie wszystko.

Aktorzy delikatnie poprowadzeni przez reżyserkę, która komedię czuje jak oni, a dodatkowo świetnie obu panów zna, rozkwitają. Ich postaci, udając, jak bardzo im na wzajemnej relacji nie zależy, coraz bardziej zbliżają się do siebie – jak w życiu. Droczą się, robią sobie psikusy, są nieznośni i bardzo wzruszający w konsekwentnej grze, która sami sobie narzucili przed laty.

Ten mądry i przewrotny tekst mistrza amerykańskiego dramatu, Neila Simona może rozproszyć najczarniejsze chmury nad głową. To powiew optymizmu, którego nam wszystkim brakuje.  To wyjątkowe spotkanie teatralne i naprawdę warto w nim  uczestniczyć.

„Słoneczni chłopcy”, Neil Simon, reż. Olga Lipińśka, premiera 9 listopada 2013, Teatr 6. Piętro w Warszawie


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI