Najpiękniejsze miejsca w Polsce

Trwa kolejna odsłona plebiscytu „7 nowych cudów Polski”. Głosowanie online potrwa do 26 września 2014.
– Jesteśmy przekonani, że Polska jest najfajniejsza. Dlatego przez cały rok szukamy miejsc niebanalnych, magicznych, nowo powstałych i takich, w które tchnięto drugie życie. I to właśnie je nominujemy w czwartej edycji plebiscytu „7 nowych cudów Polski”. Z szesnastu propozycji Czytelnicy Travelera wybiorą siedem miejsc, które zasługują na to miano. Poprzez plebiscyt chcemy promować ciekawe, ale wciąż niewystarczająco znane zakątki ze wszystkich polskich województw – mówi Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna Travelera.

reklama

Formularz głosowania i regulamin znajdują się na stronie: www.7cudow.national-geographic.pl. Wyniki zostaną ogłoszone w listopadowym numerze magazynu, który ukaże się 22 października.

Jakie miejsca walczą o tytuł „nowego cudu Polski”?

Klasztor Cystersów. Dolnośląskie/Lubiąż

Klasztor w Lubiążu to największe opactwo cysterskie na świecie, arcydzieło śląskiego baroku i zabytek klasy zero. Jest to również drugi co do wielkości obiekt sakralny na świecie, z powierzchnią dwa i pół razy większą od zamku na Wawelu. Zwiedzanie opactwa warto zacząć od imponującej Sali Książęcej. Urzekają w niej rzeźby wrocławskiego mistrza Józefa Mangoldta i malowidła ścienne Christiana Bentuma. Tam co roku odbywają się wybrane koncerty Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans.