SWATCH PREZENTUJE „SWATCH SISTEM51”

W pełni zautomatyzowany montaż nowego mechanizmu zegarkowego łamie kolejną barierę w zegarmistrzowskiej technologii produkcyjnej. Składający się z 51 części, w 100% szwajcarski mechanizm ma 90-godzinną rezerwę chodu i jest regulowany z laserową precyzją.
Podczas targów BaselWorld 2013, Prezes Swatch Group, Pan Nick Hayek powitał dziennikarzy z ponad 30 krajów, w nowym, dwupiętrowym stoisku marki Swatch nazwanym „Planet Swatch”. Zaprezentował gościom nowy mechanizm automatyczny „SWATCH SISTEM51”, w który szwajcarska marka wyposaży swoją nową linię zegarków, której światową premierę zapowiedziano na październik bieżącego roku. Nick Hayek rozpoczął prezentację od przypomnienia kryzysu i spadku zatrudnienia w szwajcarskim przemyśle zegarmistrzowskim, które poprzedziły powstanie marki Swatch, w 1983 roku. Innowacyjny, 51-częściowy mechanizm kwarcowy zaprezentowany wówczas przez szwajcarską markę powstał, by dostarczyć milionom odbiorców szwajcarską jakość w przystępnej cenie. Koncepcja okazała się bezprecedensowym sukcesem. Był to kamień milowy na drodze do odrodzenia się przemysłu zegarmistrzowskiego w Szwajcarii i fundament późniejszego pasma sukcesów luksusowych szwajcarskich marek, którego świadkami jesteśmy do dziś.

reklama

Swatch SISTEM51 wprowadza wiele innowacyjnych rozwiązań w zakresie konstrukcji zegarka, wykorzystanych materiałów oraz metod montażu. Mechanizm składa się z 51 części tworzących 5 modułów, które razem tworzą gotowe do pracy rozwiązanie. Połączenie modułów wymaga zaledwie jednej śrubki, a cały montaż odbywa się na w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej. Dyrektor Kreatywny Swatch, Pan Carlo Giordanetti zaprezentował kosmiczną, „kopernikowską” koncepcję wzornictwa trzech pierwszych modeli wyposażonych w SISTEM51, które do sklepów trafią w październiku 2013 roku. Design nowych zegarków korzysta z zalet możliwych do dekoracji powierzchni modułów mechanizmu. Bogate grafiki i kolorystyka zegarków oraz głębia mechanizmu znakomicie podkreślają innowacyjny charakter nowej koncepcji Swatch.