1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Idealnie gładkie ciało – na lato, na całe życie

Ciesz się gładkim ciałem nie tylko latem, ale przez całe życie! (Fot. iStock)
Ciesz się gładkim ciałem nie tylko latem, ale przez całe życie! (Fot. iStock)
Jak często narzekasz na to, że musisz regularnie golić nogi, pachy czy okolice bikini? A może dodatkowo męczą cię podrażnienia po goleniu? Mamy dla ciebie alternatywę dla maszynek i depilatorów, która rozwiąże twoje problemy. Zainteresowana?

Lato, za oknem upał – chcesz iść na plażę, wystawić ciało na słońce… ale znowu masz nieogolone ciało, a tak nie pójdziesz, bo odrastające włoski mocno swędzą, a do tego będziesz się czuła skrępowana. Idziesz więc do łazienki, bierzesz maszynkę i zaczynasz się wyginać pod prysznicem, żeby dotrzeć do każdego zakamarka. Okej, udało się. W końcu skóra jest gładka. Możesz iść na plażę… jednak nie jest tak przyjemnie, jak powinno, bo skóra jest podrażniona i zaczerwieniona po goleniu. A z tyłu głowy masz to, że jutro włoski zaczną odrastać i znowu wszystko będzie cię swędziało…

Czy po przeczytaniu tego westchnęłaś z rezygnacją? Przypominasz sobie podobne sytuacje ze swojego życia? Kobiety pytane o to, co najbardziej przeszkadza im w goleniu ciała, najczęściej odpowiadają, że… samo to, że muszą je golić. I to naprawdę często. Niektóre muszą to robić co dwa dni albo nawet codziennie, bo włoski zaczynają szybko wyrastać. I nie chodzi tu nawet o estetykę, tylko o komfort – nawet jeśli jesteś szczęściarą i nie masz podrażnień po goleniu, to przyznasz, że to, z jak wielką częstotliwością musisz powtarzać tę czynność, sprawia, że rozważasz ponowne wyjście z domu w nieogolonych nogach.

Dodajmy do tego różne wyjazdy czy intymne zbliżenia – strasznie dużo zachodu z tym, żeby pilnować, aby nasze ciało zawsze było nieskazitelnie gładkie i jedwabne. Nie wspominając o tym, że często, jak się ogolimy, to już poza domem spostrzegamy kilka włosków, które jakimś cudem umknęły ostrzu maszynki.

No dobrze, skoro już skutecznie upewniłam cię w przekonaniu, że golenie ciała to syzyfowa czynność, pozwól, że przedstawię ci alternatywę – epilacja laserowa, dzięki której pozbędziesz się problemu odrastających włosków.

Po serii zabiegów możesz cieszyć się gładką skórą nawet na stałe – w niektórych przypadkach raz na jakiś czas należy wykonać tzw. zabieg przypominający.

Laserem, który wnosi epilację laserową na wyższy poziom, jest opracowany przez markę Cocoon Medical diodowy laser Primalese Excellence. I chociaż przeznaczony jest głównie do usuwania owłosienia, to pozwala na użycie 4 rodzajów fal (diodowa, aleksandrowa, blend, neodymowo-yagowa), dzięki którym możliwe są dodatkowe zabiegi, tj. leczenie grzybicy paznokci, redukcja zmian naczyniowych, przebarwień, trądziku.

Laser ten ma bardzo wysoką moc – aż do 4800W – która w połączeniu z technologią USP (Ultra Short Pulse) pozwala na zabiegi impulsami od 3 ms. Dzięki temu osiąga odpowiednią temperaturę do niszczenia mieszków włosowych bez wpływu na skórę – to sprawia, że zabieg jest zarówno skuteczny, jak i bezpieczny. Ponadto może pracować w dwóch trybach: statycznym (1–3 Hz) i dynamicznym (5–10 Hz).

No i nie musisz obawiać się bólu – urządzenie posiada funkcję chłodzenia kontaktowego Crystal Freeze (+5ºC).

Mgr Karolina Chrobot z gabinetu medycyny estetycznej Czasu Kropla mówi: – Tym, co wyróżnia laser Primalese Excellence od innych obecnych na rynku laserów diodowych, jest najwyższa moc szczytowa 4800W, co gwarantuje osiągniecie wysokiej skuteczności wykonywanych zabiegów. Doskonale sprawdza się również u osób o jasnych włosach! Zabieg jest bardzo szybki, ponieważ mamy do dyspozycji większą końcówkę zabiegową i wysoką częstotliwość impulsów. Ponadto tryby statyczny i dynamiczny pozwalają na znacznie efektywniejszą pracę podczas zabiegu. A tym, co ucieszy pacjentów, jest ograniczenie bólu do minimum. Unikatowe chłodzenie końcówki zabiegowej zapewnia niesamowity komfort!

Jeśli zastanawiasz się, czy latem też możesz wykonać epilację laserową, odpowiedź brzmi tak, ale z pewnymi ograniczeniami. Mianowicie nie wolno się opalać około miesiąc przed zabiegiem i miesiąc po nim.

Z kolei przeciwwskazaniami do epilacji laserowej są ciąża oraz infekcje wirusowe i bakteryjne.

Dowiedz się więcej o urządzeniu na stronie i umów się na wizytę w gabinecie partnerskim:

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze