1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Be(e) the Queen – YES kolejny rok wspiera pszczoły

Bransoletka srebrna pozłacana na sznurku i kolczyki srebrne pozłacane Queen B (Fot. materiały partnera)
Bransoletka srebrna pozłacana na sznurku i kolczyki srebrne pozłacane Queen B (Fot. materiały partnera)
Rola pszczół w naszym ekosystemie jest nieoceniona. Niestety populacja dziko żyjących owadów zapylających ciągle spada, i to głównie w wyniku ludzkich działań. Zauważając ten problem, polska firma jubilerska YES kolejny już rok wspiera program #TAKdlaPszczół.

Są małe i niepozorne, a robią dla nas więcej, nic może się wydawać. Szacuje się, że co trzecia łyżka jedzenia to wynik ich działania. Dzięki ich pracy, na naszych talerzach ląduje niezliczona ilość produktów spożywczych, które nie powstałyby bez ich udziału. Bez nich nie przetrwałoby również wiele gatunków roślin. To im zawdzięczamy istnienie m.in. ziół i przeszło 4 tys. odmian warzyw. W Polsce żyje ich ok. 470 gatunków, a globalna wartość ich pracy wynosi ponad 235 miliardów dolarów. Pszczoły – niesamowite owady zapylające – ruszają do pracy już wczesną wiosną, aby żerując na kwiatach i zapylając rośliny uprawne oraz dzikie, wyświadczać nam, zupełnie nieświadomie, niesamowite przysługę.

Zmieniająca się rzeczywistość sprawia jednak, że pszczoły – niestety – mają coraz trudniej. Zauważając ten problem, polska firma jubilerska YES po raz kolejny wzięła udział w programie #TAKdlaPszczół, który powstał jako odpowiedź na przypadki wytruć lub zniszczeń pasiek. Marka, łącząc siły z braćmi Rafałem i Maciejem Szelą, propaguje wiedzę o ważnej roli pszczół i dzikich zapylaczy w ekosystemie, a także współtworzy Bank Pszczeli, który świadczy nieodpłatną pomoc pszczelarzom. To pierwsza taka inicjatywa na świecie pomagająca w odbudowie pasiek po wytruciu lub zniszczeniu przez osoby trzecie. Całej akcji tradycyjnie towarzyszy pszczela kolekcja wyjątkowej biżuterii , do której w tym roku dołączyły zupełnie nowe modele kolczyków i bransoletek. Ich design inspirowany jest plastrami miodu, a część z nich dodatkowo ozdobiono masą perłową. Chcesz pomóc pszczołom? Teraz jest to jeszcze łatwiejsze i piękniejsze. Więcej szczegółów na stronie .

Kolczyki srebrne pozłacane Queen B, 149 pln (Fot. materiały partnera)

Bransoletka srebrna pozłacana na sznurku Queen B, 119 pln (Fot. materiały partnera)

Bransoletka złota z masą perłową Queen B, 699 pln (Fot. materiały partnera)

Bransoletka srebrna pozłacana na sznurku Queen B, 119 pln (Fot. materiały partnera)

Kolczyki srebrne pozłacane Queen B, 189 pln (Fot. materiały partnera)

Kolczyki złote z masą perłową Queen B, 1095 pln (Fot. materiały partnera)
Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze