Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Romantyczna kolacja na Walentynki


13 lutego 2015 Newsfood redakcja
123rf.com
Okazji do okazania miłości bliskim nigdy nie jest zbyt wiele. Walentynki są na to idealną datą. Wspaniałym i sprawdzonym prezentem może być wspólna kolacja w klimatycznej scenerii, bo jak wiadomo – przez żołądek do serca!

„Jedzenie to rodzaj przystawki w walentynkowej randce, dlatego podczas kolacji warto zdecydować się na dania lekkostrawne, barwne, zróżnicowane i oryginalne. Duża ilość  węglowodanów bądź solidna porcja cieżkostrawnego mięsa może ostudzić miłosne zapały. Podane dania powinny kusić wyglądem, zapachem i smakiem. Warto pamiętać również o składnikach uznawanych powszechnie za rozpalające zmysły afrodyzjaki,  takich jak szampan, maliny, truskawki, chili czy kawior”– mówi Rafał Mróz, manager restauracji 2 Światy. O czym należy pamiętać podczas walentynkowej kolacji?

  • Przede wszystkim nie jedzmy zbyt szybko.
  • Nie przesadzajmy z alkoholem, spożyty  nadmiernej ilości powoduje ociężałość i usypia. Podczas kolacji poprzestańmy na lampce wina lub szampana, która rozluźni atmosferę.
  • Kolacja to nie tylko potrawy,  ale także cała oprawa.  Odpowiednio udekorowany stół, romantyczna muzyka i nastrojowe światło są dobrą aranżacją kolacji dla pary.

Dla szukających pomysłu na romantyczny wieczór restauracja 2 Światy proponuje 6-daniowe menu przygotowane przez szefa kuchni restauracji Łukasza Dobrowolskiego.


POLECANE KSIĄŻKI