Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Dlaczego warto jeść suszone śliwki?

123rf.com
17 listopada 2015 in Zdrowie by redakcja
Najlepsze śliwki po wysuszeniu stają się doskonałą przekąską lub dodatkiem do ulubionych dań. Wspaniale komponują się z jogurtem, babeczkami albo w kompozycji z mięsami, wzbogacając ich smak nutą słodyczy.

Śliwki suszone bardzo dobrze wpływają na metabolizm. Kilka sztuk zjedzonych po obiedzie wspomoże układ pokarmowy i wesprze procesy trawienne, nawet po ciężkostrawnym posiłku. Śliwki są więc doskonałe dla osób dbających o linię. Wspaniale smakują, a jednocześnie stanowią niezastąpione źródło cennego błonnika oraz licznych witamin. Śliwki są również naturalnym źródłem witaminy A, więc dobrze działają na wzrok.

Malownicze sady pełne rozłożystych drzew o intensywnych, zielonych kolorach położone są w słonecznym i gorącym Chile. Dzięki odpowiedniemu nasłonecznieniu śliwki na długo zachowują słodycz i nasyconą, charakterystyczną barwę. Aromat dojrzałych owoców unosi się nad sadami położonymi w jednym z najcieplejszych krajów Ameryki Południowej, skąd trafiają na nasze stoły w postaci suszonych śliwek od Bakalland. Cały sekret najwyższej jakości suszonej śliwki wynika ze sposobu drylowania. Śliwka Ashlock to niezwykła odmiana, w której za sprawą jednego nakłucia usuwana jest cała pestka – bez naruszania cennego miąższu. Dzięki temu suszony owoc pozostaje jędrny i soczysty oraz zachowuje jednolity kształ


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI