Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
11 sierpnia 2014 in Zdrowie by Wiktor Morgulec

Joga dla dzieci

Ruch towarzyszy człowiekowi przez całe życie. Niestety potrzeba ruchu dzieci została mocno ograniczona: przez cały dzień siedzą w ławkach, w drodze powrotnej ze szkoły w samochodach, coraz więcej maluchów spędza też niestety zbyt dużo czasu przed telewizorem, komputerem czy z tabletem w ręku.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Już w wieku 5-6 lat u dzieci zachodzą zmiany w strukturze budowy ciała, aparatu ruchu czy myślenia, kojarzenia i zachowania się. W tym wieku większość dziewczynek i chłopców powinna i potrafi już dobrze biegać, skakać czy wykonywać skomplikowane kombinacje ruchowe. Malcy popełniają wiele błędów ruchowych, które można korygować  np. poprzez zajęcia jogi dla dzieci. Wykorzystuje się w nich zabawy ruchowe stymulujące rozwój cech fizycznych (ćwiczenia ruchowe służące prawidłowemu rozwojowi postawy ciała), psychicznych (nauka relaksu i poprawnego oddychania w celu rozluźnienia się) i społecznych ( uczestniczenie w grupie rówieśników).

Dzieci bardzo lubią ruch i różnorodność podczas zajęć jogi, na których wykorzystuje się asany, czyli ćwiczenia i pozycje pozwalające doświadczyć rozmaitych ruchów ciała. Joga stymuluje prawidłową postawę ciała i poprawne nawyki oddechowe (poprzez poznanie pranajamy, czyli techniki pracy z oddechem) wpływające na zdolności koncentracji i relaksacji (joganidra to techniki relaksacyjne). Praktykowanie asan odpowiednich dla dzieci rozwija elastyczność i wytrzymałość mięśni, podnosi sprawność całego ciała, w tym narządów wewnętrznych, a to buduje odporność i zapobiega chorobom. Poprzez wspólną zabawę ruchem dzieci dobrze się bawią, a jednocześnie ćwiczą samodyscyplinę, wykonując asany indywidualnie i w grupie.

źródło: www.maratonjogi.pl

W ostatni weekend sierpnia (30-31.08.2014) już po raz drugi odbędzie się Górski Maraton Jogi w Wierchomli. Przygotowawcze zajęcia jogi oraz 108 powitań słońca poprowadzi Wiktor Morgulec, gościem specjalnym będzie w Jaki Nett z USA -nauczycielka jogi z 35-letnim doświadczeniem.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI