Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
16 maja 2014 in Zdrowie by redakcja

Masaże lecznicze dla dzieci

Masaż to przede wszystkim jedna z form fizjoterapii. O tym, jak duże znaczenie ma masaż dla poważnymi wadami rozwojowymi, opowiada Tetiana Dębska – masażystka z Centrum Rehabilitacji Dzieci Hopla.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Masaż jest doskonałą formą fizjoterapii u dzieci z nieprawidłowym rozwojem psychoruchowym, szczególnie jeśli występuje u nich zaburzenie poczucia ciała, nadwrażliwość dotykowa lub nadpobudliwość emocjonalna. Istotne jest szybkie zdiagnozowanie chorego dziecka oraz natychmiastowe rozpoczęcie rehabilitacji. Im wcześniej zaczniemy stosować masaże lecznicze, tym skuteczniejsze i trwalsze będą ich efekty. W przypadku niemowlaka specjalista jest w stanie w dużym stopniu zmniejszyć skalę problemu, z jakim boryka się malec, oraz zapobiec jego nawrotom w przyszłości.

Masaż lecznicy zalecany jest przede wszystkim w przypadku chorób kręgosłupa oraz narządów ruchu – np. choroby Scheuermanna, dysplazji i zwichnięcia stawu biodrowego oraz przy różnego rodzaju wadach postawy:skoliozie, kifozie, płaskostopiu podłużnym i poprzecznym, koślawości kolan, lejkowatości klatki piersiowej, itp. – Masaż wspomaga także leczenie chorób układu krążenia, ośrodkowego układu nerwowego i nerwów obwodowych, układu oddechowego. Ma właściwości przeciwbólowe, przeciwobrzękowe i rozluźniające. Mało osób wie, że sprawdza się także w walce z dołami poinsulinowymi, zrostami, rozległymi bliznami – tłumaczy Tetiana Dębska z Centrum Rehabilitacji Dzieci Hopla. Masaż leczniczy szczególnie zalecany jest również dla dzieci zmagających się ze skutkami przewlekłego niedoboru witaminy D3 oraz hipotrofią. Przynosi również dobre rezultaty w przypadku pacjentów z hipotonią, hipertonią, porażeniem dziecięcym czy zespołem Downa, ponieważ (w zależności od potrzeby) może wspomóc zmniejszenie lub zwiększenie napięcia mięśniowego.

Masaż nie tylko pozwala zniwelować wady postawy oraz leczyć wybrane jednostki chorobowe, ale także poprawia ogólną kondycję ciała i zapobiega określonym dolegliwościom. Warto stosować go już u małych dzieci, gdyż właśnie u nich zabieg ten przynosi szybkie efekty, które w przyszłości mogą znacząco poprawić jakość życia pacjenta.

O znaczeniu masażu w rozwoju dzieci zdrowych czytaj tutaj.

mat.pras.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI