Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
21 lutego 2015 in Zdrowie by redakcja

Na czym polega crossfit?

Najpierw pojawiły się najwymyślniejsze rodzaje fitnessu. Potem przyszedł czas zmiany w ćwiczeniach wytrzymałościowo-siłowych. I pojawił się crossfit.Czy to sport dla ciebie?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Crossfit to intensywny trening, bazujący na dużej liczbie powtórzeń i wykorzystaniu ciężaru swojego ciała. Wymaga wytrzymałości i przyzwoitej kondycji, ale efekty pojawiają się bardzo szybko, gdyż ćwiczenia prowadzą do maksymalnego wysiłku w krótkim czasie. Chodzi o to, żeby się naprawdę zmęczyć i być mokrym od potu. Im większy wysiłek, tym większą satysfakcja, bo zyskujemy nie tylko lepszą sylwetkę, ale też zastrzyk endorfin i uwolnienie od codziennego stresu. Trening trwa nie dłużej niż godzinę, najczęściej około 30-40 minut. Skuteczność ćwiczeń gwarantują zajęcia w małej grupie osób o podobnej kondycji, którym stopniowo zwiększa się wysiłek.

Dlaczego crossfit jest tak popularny?

Ponieważ jest bardzo skuteczny! Co więcej, trening ułożony jest w ten sposób, by zadbać o każdą partię ciała. Ćwiczenia pozwalają szybko schudnąć, ujędrnić ciało, wzmocnić i wyrzeźbić mięśnie. Początkowo crossfit był bardziej popularny wśród mężczyzn mężczyzn, teraz kluby są pełne kobiet, którym udaje się w ten szybciej ujędrnić pośladki, uda, pozbyć się oponki i cellulitu.

Rękawice Laubr, agito.pl

Jest to sport dla każdego, kto nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do ćwiczeń. Początkowo część osób może się nie na siłach, ale szybki efekt i treningi w grupie to dodatkowa motywacja. Crossfit nie wymaga inwestycji w sprzęt, ale na pewno przydadzą się rękawiczki do ćwiczeń. Spocone ręce łatwo podrażnić przy korzystaniu z hantli, sztang czy drążków. Warto też zainwestować w wygodne buty i strój z materiałów odprowadzających wilgoć z ciała. Każdy trening to rzeka potu.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI