fbpx

Najlepszy sport na szczupłe uda

Sposoby na szczupłe uda
123rf.com

Grube uda to jeden z główny kobiecych kompleksów. Wychodzi w różnych sytuacjach: przy zakupie spodni, w sypialni albo w kłótni z koleżanką, która wie, gdzie leży nasz czuły punkt. Każdy sport zawsze sprzyja utrzymaniu dobrej sylwetki, ale co jest najlepsze na szczupłe uda?

Pływanie

To doskonały sposób na szczupłe uda, a dodatkowo ma tę zaletę, że pomaga zwalczać cellulit. Środowisko wodne ułatwia ćwiczenia i jest bezpieczne dla stawów. Warto skorzystać z płetw, które nie tylko urozmaicają pływanie, ale też wspomagają rzeźbienie ud. Można także zapisać się na różne rodzaje fitnessu w wodzie: aqua aerobic, aqua boxing, aqua bike.

Pilates

Pilates jest mniej dynamiczny niż wcześniejsze aktywności, ale to także skuteczny sposób na szczupłe uda. Tym bardziej, że ćwiczy się różne partie mięśni, także wewnętrzne, trudne do wymodelowania. Szybkie efekty można osiągnąć ćwicząc 3-4 w tygodniu.

Bieganie

Jogging wymaga energii i organizm pozyskuje ją z zapasów tłuszczu, co automatycznie powoduje wysmuklenie sylwetki. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby efekty przynosi bieganie co najmniej przez 20 minut. Osoby początkujące, dla których to za długo, powinny robić przerwy co 5 albo 10 minut i w tym czasie szybko maszerować. W ten sposób puls pozostaje na odpowiednim poziomie.

Ćwiczenia na uda i pośladki tutaj.

 

Zobacz także: najmodniejsze spodnie damskie

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>