1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Spotkania
  4. >
  5. Iga Świątek w Australii – odpoczywa, przygotowuje się do Australian Open, odbywa lekcje surfingu

Iga Świątek w Australii – odpoczywa, przygotowuje się do Australian Open, odbywa lekcje surfingu

Iga Świątek (Fot. Robert Prange/Getty Images)
Iga Świątek (Fot. Robert Prange/Getty Images)
Najlepsza rakieta świata po turnieju United Cup rozpoczyna przygotowania do mistrzostw Australian Open. W przerwie między meczami znajduje czas na wypoczynek. Zobaczcie, jak surfuje. 

Choć reprezentacja Polski przegrała w finale drużynowego turnieju z Niemcami, to Iga Świątek indywidualnie wygrała wszystkie swoje spotkania w zawodach i została wybrana MVP United Cup. Polka zwyciężyła w każdym z pięciu spotkań w singlu, co pozwoliło jej umocnić się na czele najnowszego rankingu WTA. W mikście wygrała dwa mecze. Jedyną porażkę w tych zawodach poniosła w finale w parze z Hubertem Hurkaczem.

Teraz najlepsza rakieta świata będzie odpoczywać przed przygotowaniami do mistrzostw Australian Open, które startują już 14 stycznia i potrwają do 28 stycznia. To jeden z czterech wielkoszlemowych turniejów w sezonie 2024.

Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju United Cup Iga Świątek i Hubert Hurkacz wzięli udział w lekcji surfingu w australijskim Perth.

„Świątek i Hurkacz zamienili rakiety tenisowe na deski surfingowe i skorzystali z okazji, by wygrzać się w słońcu i sprawdzić umiejętności surfingowe, rozbijając fale Oceanu Indyjskiego” – czytamy na stronie WTA.

– Miałam dwie lekcje, nigdy wcześniej tego nie robiłam. Z pewnością w tenisa jestem lepsza – podsumowała Świątek.

Iga Świątek (Fot. Robert Prange/Getty Images) Iga Świątek (Fot. Robert Prange/Getty Images)

Źródło: „Świątek i Hurkacz korzystają z australijskiego słońca. Odbyli lekcje surfingu”, https://eurosport.tvn24.pl/ [dostęp: 08.01.2024]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze