fbpx

2012 Nagroda specjalna: Janusz Głowacki

2012: galeria zdjęć z gali Kryształowych Zwierciadeł

Dramaturg, prozaik, felietonista, autor scenariuszy filmowych. Laureat nagrody specjalnej Kryształowych Zwierciadeł 2012.
Krysztalowe Zwierciadla.05Studiował historię na Uniwersytecie Warszawskim, potem przeniósł się na wydział aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Wyrzucony za zupełny brak zdolności i cynizm, wrócił na UW i ukończył wydział Filologii Polskiej. W czasie studiów pisał recenzje teatralne odgrywając się na profesorach, którzy go wyrzucili. Kiedy się już na wszystkich odegrał, stracił motywację rozpoczął pracę felietonisty. Wydał kilka tomów opowiadań i powieści. Światowy sukces przyniosły mu sztuki teatralne.

Nagrodę otrzymał za niepodrabialny kunszt dramatopisarski łączący wnikliwą obserwację rzeczywistości z groteskowym jej przedstawieniem. Za czytelne pod każdą szerokością geograficzną sztuki i uniwersalne ich przesłania. Za wadzenie się z tradycją i schematami myślenia. Za prowokowanie nas do przemyśleń i refleksji nad życiem. Za błyskotliwy język i zgryźliwy humor. Za barwną osobowość.

?>