1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Za co kochasz swoje miasto?

Za co kochasz swoje miasto?

HRS/Miasto Roku 2017
HRS/Miasto Roku 2017
O miłości do miast nie mówi się często. Mieszkamy w danym miejscu, bo jest nam w nim dobrze, znamy większość ulic, restauracji czy parków. Czy jednak zastanawiamy się, za co dokładnie cenimy miejsce, w którym żyjemy? W zeszłym roku w plebiscycie „Kocham To Miasto – Miasto Roku 2016” wspieranym przez HRS Polacy zdradzili, za co kochają swoje miasta. Oto najczęściej wymieniane powody:

1. Historyczne zabytki, niecodzienna architektura i zdumiewająca przyroda

Polacy kochają swoje miasta, bo znają je najlepiej. Poznali historię swojego regionu, a nawet byli świadkami jej tworzenia. Doceniają wartości architektoniczne, tereny zielone i wiedzą o prawdziwych perełkach regionu, których nie znają przyjezdni czy turyści.

2.Ciągły rozwój i zmiany, których mieszkańcy są świadkami

Polacy przyznali, że lubią widzieć, jak ich miasto rośnie i poszerza swoją ofertę kulturalną, ekonomiczną i turystyczną. Miasta odpowiadają na potrzeby swoich mieszkańców – tworzą inicjatywy społeczne, dysponują budżetami na rozwój dzielnic itd.

3.Poczucie wspólnoty i ludzie, których poznali w danym miejscu

Miasto to przede wszystkim ludzie, którzy je tworzą. Poczucie przynależności jest priorytetowym składnikiem miłości do miejsca, w którym się mieszka. Dla Polaków fakt, że w danym regionie poznali swojego przyszłego partnera, przyjaciół i inne ważne dla siebie osoby, jest wystarczającym argumentem, aby ciepło myśleć o tym miejscu.

4.Wspomnienia, przez które zawsze wracają do swojego miasta

Mieszkanie w jednym miejscu od urodzenia lub spędzenie w nim kilku lat sprawia, że przywiązujemy się emocjonalnie do związanych z nim wspomnień. Głęboka więź z miastem buduje się z czasem – wzmacniają ją ważne wydarzenia w życiu, pierwsze sukcesy, małe niepowodzenia czy ludzie, z którymi przeżyło się w tym miejscu wyjątkowe chwile.

5.Atmosferę i znajomość miasta, które mogą nazwać domem

Każde miasto ma swój klimat i styl życia, zgodnie z którym funkcjonują jego mieszkańcy. Dopasowujemy się do tej atmosfery i nierozerwalnie kojarzymy ją z domem. Polacy potwierdzają, że panująca w danym miejscu atmosfera jest jednym z głównych czynników, dla których decydują się zamieszkać w danym mieście.

A ty, za co kochasz swoje miasto? Rusza druga edycja plebiscytu „Kocham To Miasto – Miasto Roku 2017”, dzięki któremu mieszkańcy mogą zaprezentować i docenić walory swoich miast. W plebiscycie bierze udział 26 polskich miast o wielkości od 90 000 do 190 000 mieszkańców. Weź udział w konkursie i powiedz, za co kochasz swoje miasto. Szczegóły konkursu dostępne są na stronie

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze