fbpx

Kosmetyczka czy dermatolog?

Kosmetyczka czy dermatolog?
fot. materiały prasowe

Jeszcze kilka lat temu wybór między gabinetem kosmetycznym a lekarskim był bardzo prosty. Do lekarza szłyśmy z chorobami skórnymi a do kosmetyczki na proste zabiegi.
Dziś ten podział zaciera się coraz bardziej a wybór odpowiedniego gabinetu sprawia nam sporo problemów.

Do dermatologa…

Do lekarza dermatologa udajemy się z wszelkimi niepokojącymi zmianami i chorobami skórnymi. Nie leczymy trądziku w gabinecie kosmetycznym tak samo jak nie leczymy tam łuszczycy czy AZS. Jeśli cierpimy na jakąś chorobę skórną czy zauważyłyśmy coś niepokojącego wówczas najpierw udajemy się do lekarza, a on może nam zalecić kurację uzupełniającą w gabinecie kosmetycznym. U lekarza wykonujemy też wszelkie zabiegi wymagające naruszenia ciągłości skóry takie jak iniekcja kwasu hialuronowego czy botoks. Takich zabiegów absolutnie nie wolno wykonywać w gabinetach kosmetycznych ( a często niektóre z Pań tam pracujących je wykonują mimo, że nie mają do tego prawa).

U dermatologa też powinnyśmy wykonywać zabiegi kosmetyczne z pozoru mało inwazyjne takie jak peeling kwasami o wysokim stężeniu. Wszelkie zabiegi laserowe o dużym działaniu inwazyjnym też lepiej wykonać w gabinecie lekarskim. Klasyczną lipolizę i liposukcję wykonujemy tylko w gabinecie lekarskim.

Do gabinetu lekarskiego wybierzmy się również wtedy gdy zależy nam na szybkim efekcie i mamy na to więcej pieniędzy. Zabiegi zarówno przeciwstarzeniowe jak i modelujące wykonywane przez lekarzy przynoszą szybszy i bardziej wyraźny efekt.

Do kosmetyczki…

W gabinetach kosmetycznych pracują coraz bardziej wykwalifikowane osoby co też zwiększa zakres proponowanych przez nie usług. Oprócz zabiegów ściśle upiększających mamy coraz szerszy zakres zabiegów pielęgnacyjnych. W takich gabinetach spokojnie możemy skorzystać z zabiegów modelujących ciało, odmładzających czy relaksujących.

Peeling z kwasami o niewielkim stężeniu, czy zabiegi laserami o niskiej mocy jak najbardziej mogą być wykonywane w gabinetach kosmetycznych. Tutaj skorzystamy też z liposukcji ultradźwiękowej czy laserowego modelowania sylwetki. Możemy też w nich skorzystać z polecanych przez lekarzy kuracji uzupełniających przy leczeniu chorób skórnych. Gabinet kosmetyczny to również idealne miejsce na zabiegi dla przyszłej mamy ale i takie, które poprawią kondycję skóry po porodzie. Wiele pań często pyta o zabieg mezoterapii, ten bezigłowy jak najbardziej może być wykonany w gabinecie kosmetycznym.

Podsumowując, rozróżnienie kiedy, do kogo i na jaki zabieg wcale nie jest takie trudne. Lekarza wybierajmy wtedy gdy mamy do czynienia z chorobami skórnymi i gdy chcemy skorzystać z bardziej inwazyjnych zabiegów. W gabinetach kosmetycznych zaś możemy skorzystać z bardzo szerokiego wachlarza zabiegów zarówno modelujących, anti-agin jak i relaksujących.

Sprawdź kosmetyczki do torebki

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze