fbpx

Masaż pudrowy-relaks i ulga

Masaż pudrowy ma błogi wpływ nie tylko na umysł, ale również na ciało
123RF.com

Mocny, intensywny masaż wykonywany przez dwóch masażystów to idealny sposób, by pozbyć się cellulitu i oczyścić organizm z toksyn. To również świetny pomysł na spędzenie jesiennego wieczoru.

Masaż pudrowy zdecydowanie różnie się od tradycyjnie wykonywanych masaży. Nie jedna, a dwie osoby energicznie masują ciało, co sprawia, że jest bardzo intensywny i bardzo skuteczny. Pachnące olejki zastąpione są specjalną pudrową mieszanką o działaniu przeciwzapalnym i mocno leczniczym.

Jak wygląda masaż pudrowy

Naga skóra posypywana jest specjalna pudrową mieszanką, która kolorem i zapachem przypomina nieco curry. Następnie dwie pary rąk rozpoczynają bardzo energiczną wędrówkę po ciele, począwszy od stóp, przez przednią część ciała, aż do bocznych partii;l na końcu masowana jest tylna strona ciała.

Masaż niczym nie przypomina delikatnego niczym dotyk motyla muskania. O nie, mocne i silne uciski oraz stanowcze ugniatanie zdecydowanie nie daje zasnąć podczas zabiegu. Nic dziwnego Udvartana, czyli masaż pudrowy, to najbardziej agresywny zabieg wśród ajurwedyjskich masaży. Szczególnie polecany jest sportowcom, a w Indiach tradycyjnie przyszli małżonkowie przed ślubem korzystają z kilku takich masaży.

Poznaj także niezwykłą moc masażu gorącymi kamieniami

Tajemnica pudru

Silny dotyk masażystów w połączeniu ze specjalną mieszanką daje naprawdę skuteczny zabieg. Mieszanka ta zawiera silnie detoksykujące, diuretyczne i przeciwzapalne składniki. W jej skład wchodzą min. Owoce Amla bogate w witaminę C i antyoksydanty, kwas krzemowy wzmacniający włókna kolagenowe, miodła indyjska o działaniu ujędrniającym i rozświetlającym,,jęczmień bogaty w proteiny i witaminy z grypy B korzystnie wpływające na metabolizm a także oczyszczający skórę strączyniec cewiasty. Ponadto mieszanka połączona jest olejami ajurwedyjskimi , które wygładzają i nawilżają skórę.

Masaż a skóra

Masaż pudrowy zaliczany jest do silnie wyszczuplających i drenujących masaży. Redukuje cellulit, poprawia krążenie limfy więc zapobiega obrzękom, modeluje skórę i oczyszcza ją z toksyn. Jędrniejsza i bardziej napięta skóra wygląda o wiele młodziej, co niewątpliwie jest jego wielką zaletą. Masaż pudrowy zmniejsza zmiany zapalne na skórze i redukuje nadpotliwość. Ma on również działanie relaksujące i odprężające.

To, że masaże korzystnie wpływają na skórę, wiadomo od dawna. Wiemy również, że relaksują i odprężają. Może więc warto raz na jakiś czas zafundować sobie masaż?

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze