1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda
  4. >
  5. Czy bejsbolówka okaże się najmodniejszym nakryciem głowy tej jesieni?

Czy bejsbolówka okaże się najmodniejszym nakryciem głowy tej jesieni?

Streetstyle Kopenhaga (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Streetstyle Kopenhaga (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Zobacz galerię 10 zdjęć
Czapka tylko dla uprawiających sport? Nic z tych rzeczy! Bejsbolówka na stałe weszła do repertuaru dodatków na różne okazje. Okazało się, że dobrze odnajduje się zarówno w stylizacjach inspirowanych męską garderobą z oversizową marynarką w roli głównej, jak i w zestawach z ołówkową spódnicą i dopasowanym topem.

Streetstyle Londyn i Paryż (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Streetstyle Londyn i Paryż (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Może być ozdobiona logo ulubionej marki, zabawnym napisem, wykonana z siateczki lub jeansu. W mijającym właśnie sezonie wiosna–lato bejsbolówka zaczęła powoli wypierać najpopularniejsze nakrycie głowy ostatnich kilku sezonów, czyli czapkę typu bucket hat. Bejsbolówkę coraz chętniej wybierają stylowe mieszkanki Londynu, Mediolanu i Kopenhagi.

Streetstyle Kopenhaga (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Streetstyle Kopenhaga (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Skoro tak, to bejsbolówki musiały trafić także na wybiegi. W sezonie jesień–zima 2023 pojawiają się one nawet w kolekcjach najbardziej luksusowych domów mody, jak Dior czy Hermès.

Pokazy na sezon jesień–zima 2023, od lewej: AZ Factory, Hermès, Dior (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Pokazy na sezon jesień–zima 2023, od lewej: AZ Factory, Hermès, Dior (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Wełniane bejsbolówki, idealne na chłodniejsze dni, znajdziemy również m.in. w najnowszych kolekcjach Uniqlo i Arket.

W nowej jesiennej kolekcji Uniqlo, zaprojektowanej przez brytyjską projektantkę Clare Waight Keller, znalazły się trzy wersje kolorystyczne wełnianych bejsbolówek. (Fot. materiały prasowe) W nowej jesiennej kolekcji Uniqlo, zaprojektowanej przez brytyjską projektantkę Clare Waight Keller, znalazły się trzy wersje kolorystyczne wełnianych bejsbolówek. (Fot. materiały prasowe)

Wełniana czapka z jesiennej kolekcji Arket (Fot.www.arket.com) Wełniana czapka z jesiennej kolekcji Arket (Fot.www.arket.com)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze