Letnia depresja

123rf.com

Ta afektywna choroba sezonowa dotyka 6 proc. społeczeństwa amerykańskiego. Początek lata wyzwala symptomy tego rodzaju depresji. Jak się ona objawia i jak sobie pomóc?
Przyczyny obniżonego nastroju latem:

1. Zakłócony harmonogram

W roku szkolnym wszystko działało według planu, dzieci w placówkach edukacyjnych, ty w pracy, inaczej sprawy się miały w powszednie dni tygodnia, od odpoczynku były weekendy. Teraz wszystko się zmienia i to może stresować – zapewnienie dzieciom opieki, rozrywki, zaplanowanie sobie pracy tak, żeby spokojnie udać się na urlop.

2. Obraz ciała

Kiedy temperatura rośnie, zrzucamy jak największą ilość warstw ubrań i okazuje się, że to co pod nimi wcale nie cieszy. Boimy się przymierzyć kostium kąpielowy, patrzeć się w lustro, unikamy nawet spotkań towarzyskich z tego powodu.

3. Finansowe zmartwienia

Lato może być kosztowne. Wyjazdy rodzinne bądź niania dla dzieci to dodatkowe niemałe koszty.

4. Gorąco!

Nie każdy dobrze znosi wysokie temperatury lub przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. To naprawdę bywa uciążliwe.

Powyższe powody przyczyniają się do letniej depresji. Co robić, by sobie pomóc?

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link