Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
2 maja 2016 in Seks by Dagmara Gmitrzak

Przyciągnij miłość taką, jaką chcesz

Teoria połówek mówi o tym, że drugi człowiek może nas dopełnić. Jednak z perspektywy psychologicznej i duchowej jesteśmy już pełni, a relacje z innymi mogą nas jedynie zainspirować, nauczyć czegoś, zmotywować. Mogą być też okazją do lepszego poznania samego siebie, do wspólnego przeżywania różnych doświadczeń, ale również stawiania granic.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Jeśli czujesz się gotowa, by wejść w nowy związek, ważne jest, abyś była świadoma, jakie są twoje potrzeby i kogo tak naprawdę szukasz. A zatem weź kartkę i wypisz:

  1. Najważniejsze jakości, które chciałabyś, aby były w twoim związku (np. miłość, wspólne zainteresowania, dopasowanie seksualne, wzajemna inspiracja, podobny światopogląd, poczucie bezpieczeństwa, przyjaźń).
  2. Najważniejsze cechy osoby, z którą chciałabyś być w związku (np. empatyczna, zaradna życiowo, romantyczna, umiejąca mówić o uczuciach, stabilna emocjonalnie, komunikatywna, odpowiedzialna). Zadaj sobie pytanie: Które z tych cech mogłabym wzmocnić w sobie?
  3. Jak chciałabyś się czuć w związku? Na przykład kochana, szanowana, wysłuchana, wolna, spontaniczna, czuć się sobą. Spróbuj poczuć każde z tych odczuć i stanów. Tak jakbyś właśnie była w relacji, w której ich doświadczasz.
  4. Stwórz w wyobraźni obraz pięknego miejsca, w którym jesteś razem z osobą, z którą czujesz się kochana, szanowana itp. Bądź świadoma wszelkich przekonań, które sabotują tę wizję. Następnie wzbudź w sobie pozytywne odczucia i doświadczaj tego obrazu z poziomu serca.

Zastanów się, ile miejsca zostawiasz w sobie na poznanie kogoś, kto nie będzie w pełni pasował do idealnego opisu, jaki stworzyłaś.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI