Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Przyciągnij miłość taką, jaką chcesz

fot.123rf
2 maja 2016 in Seks by Dagmara Gmitrzak
Teoria połówek mówi o tym, że drugi człowiek może nas dopełnić. Jednak z perspektywy psychologicznej i duchowej jesteśmy już pełni, a relacje z innymi mogą nas jedynie zainspirować, nauczyć czegoś, zmotywować. Mogą być też okazją do lepszego poznania samego siebie, do wspólnego przeżywania różnych doświadczeń, ale również stawiania granic.

Jeśli czujesz się gotowa, by wejść w nowy związek, ważne jest, abyś była świadoma, jakie są twoje potrzeby i kogo tak naprawdę szukasz. A zatem weź kartkę i wypisz:

  1. Najważniejsze jakości, które chciałabyś, aby były w twoim związku (np. miłość, wspólne zainteresowania, dopasowanie seksualne, wzajemna inspiracja, podobny światopogląd, poczucie bezpieczeństwa, przyjaźń).
  2. Najważniejsze cechy osoby, z którą chciałabyś być w związku (np. empatyczna, zaradna życiowo, romantyczna, umiejąca mówić o uczuciach, stabilna emocjonalnie, komunikatywna, odpowiedzialna). Zadaj sobie pytanie: Które z tych cech mogłabym wzmocnić w sobie?
  3. Jak chciałabyś się czuć w związku? Na przykład kochana, szanowana, wysłuchana, wolna, spontaniczna, czuć się sobą. Spróbuj poczuć każde z tych odczuć i stanów. Tak jakbyś właśnie była w relacji, w której ich doświadczasz.
  4. Stwórz w wyobraźni obraz pięknego miejsca, w którym jesteś razem z osobą, z którą czujesz się kochana, szanowana itp. Bądź świadoma wszelkich przekonań, które sabotują tę wizję. Następnie wzbudź w sobie pozytywne odczucia i doświadczaj tego obrazu z poziomu serca.

Zastanów się, ile miejsca zostawiasz w sobie na poznanie kogoś, kto nie będzie w pełni pasował do idealnego opisu, jaki stworzyłaś.


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI