Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Seks najlepszy dla zdrowia
123rf.com
16 czerwca 2014 in Seks by Agata Domańska

Satysfakcja seksualna – porady eksperta

Nie musi być wzniosłym rytuałem czy komunią dusz. Tym razem „prosto do celu”, czyli pytania dziewczyn, które chcą satysfakcji. Odpowiada seksuolog.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Jak negocjować nowości?

Agata jest z Maćkiem już kilka lat po ślubie, są ze sobą zgrani w łóżku, a seks obojgu im smakuje, co jakiś czas jednak jedno z nich ma ochotę na coś nowego, przed czym opory miewa drugie. – Jak i kiedy najlepiej rozmawiać z partnerem o rzeczach, które chciałabym wypróbować w sypialni? – pyta Agata.

Joanna_Twardo_Kaminska

– Kobiety powinny z partnerami negocjować pewne sprawy przed seksem, a mężczyźni mają na kobiety większy wpływ po stosunku – radzi seksuolog Joanna Twardo-Kamińska. – Mężczyzna przed seksem (ale dosłownie tuż przed!) jest w momencie najwyższego oczekiwania. Chciałby już, już dopiąć swego – i jest w tym celu gotów obiecać kochance praktycznie wszystko. Szybko się zgodzi na jej propozycję, żeby tylko skrócić dystans pomiędzy momentem, gdy powie: „zgadzam się”, a usłyszeniem: „bierz mnie!”. Natomiast z kobietą jest odwrotnie: przed seksem należy ją rozgrzewać erotycznie, rozbudzać, otwierać, pieścić i rzucać jej świat pod nogi. Na rozmowę natomiast lepiej wykorzystać moment po stosunku, kiedy jest rozanielona dzięki działaniu oksytocyny i innych hormonów. Jest wtedy najbardziej otwarta na kochanka, szuka bliskości i kontaktu. Zgodzi się na więcej, niż zgodziłaby się np. podczas rozmowy przy posiłku czy kawie.

Jak to przedłużyć?

Ewelina ma chłopaka sporo starszego od siebie. – Janek twierdzi, że dawniej mógł się kochać w ciągu nocy kilka razy, ale my robimy to co najwyżej raz – opowiada. – Chciałabym więc wiedzieć, co zrobić, żeby przedłużyć nasz stosunek.

– Akt seksualny składa się z trzech części: gry wstępnej, samego stosunku i bliskości po stosunku – przypomina seksuolog. – Można wydłużać każdą z nich, można je też ze sobą mieszać, czyli w momencie największego podniecenia wracać do pieszczot z gry wstępnej. Rozumiem jednak, że w tym konkretnym przypadku chodzi o wydłużenie części środkowej. Co mogę zasugerować? Na przykład kiedy partner jest o krok od ejakulacji, możemy poprosić go, by się wycofał i zaczął pieścić nasze piersi. Często wystarczy zatrzymać ruchy frykcyjne na chwilę, którą wypełnią pocałunki i patrzenie sobie w oczy.

Zdaniem Twardo-Kamińskiej, ponieważ to mężczyzna najlepiej wie, kiedy zbliża się ejakulacja, warto ustalić jakiś sygnał, za pomocą którego powiadomi o tym partnerkę (wielu mężczyzn nie czuje się komfortowo, informując o tym słowami). – Kobieta może wówczas pomóc swojemu kochankowi. Jak? Za pomocą specjalnego ucisku. Ta metoda sprawdza się nawet wtedy, kiedy partner jest bardzo, ale to bardzo podniecony. Ściska się dłonią żołądź penisa lub mocno obejmuje się i uciska go u jego nasady, na dole (na różnych mężczyzn działają różne metody, można je też dla urozmaicenia stosować wymiennie). Uściśnięcie żołędzi pozbawia ją bodźców, uniewrażliwia penisa; uciśnięcie u nasady zatrzymuje dopływ krwi. Oba zabiegi powinny doprowadzić do tego, że męski instrument na moment utraci nieco ze swej twardości, minimalnie zwiotczeje – po tym poznajemy, że uchwyt był skuteczny. To jednak nie problem: z reguły wystarczy kilka ruchów, by wrócił do poprzedniej gotowości. Ucisk powinien trwać 5–6 sekund i trzeba pamiętać, że nasadę penisa można ścisnąć dość mocno, ale z główką trzeba się obejść delikatniej, bo to bardzo wrażliwe miejsce! Poza tym niektóre pozycje sprzyjają kochankom, którzy chcą umiejętnie dawkować sobie rozkosz. Jedne pozwalają spłycać kontakt, inne sprawiają, że wejście do pochwy jest mniej zaciśnięte, a przez to mniej stymulujące. Odpada pozycja „na pieska”, jako głęboko penetrująca i bardzo pobudzająca. Niewskazane są też wszelkie pozycje, w których kobieta ma zaciśnięte uda – i odwrotnie, zalecane są te, w których uda rozwierane są szeroko.

Po czym poznać mistrza?

Marta ma do seksuologa inne pytanie: Czy można z góry wiedzieć, że facet będzie dobry w łóżku, co gwarantuje satysfakcję z seksu?

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI