Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Owoce jagodowe. Polskie supefoods

123rf.com
18 lipca 2016 in Zdrowie by redakcja
„Superfoods” to kategoria produktów o wyjątkowych właściwościach. Szczególne działanie prozdrowotne mają owoce jagodowe, które są bogatym źródłem flawonoidów - organicznych związków chemicznych, które mają silne działanie przeciwutelniające.

Aronia – królowa zdrowia

123rf.com

Aronia uważana jest przez niektórych za najzdrowszy owoc jagodowy na świecie. Ze względu na obecność kwasu chlorogenowego, którt opóźnia wchłanianie glukuzy, jest zalecana cukrzykom. Bioflawonoidy aronii – rutyna i antocyjany korzystnie wpływają na poprawę wzroku i przyczyniają się do obniżenia ciśnienia krwi. Rutyna dodatkowo wspomaga i wydłuża działanie witaminy C, zwiększając odporność organizmu. Aronia to bomba przeciwutleniaczy, gdyż poza flawonoidami zawiera także kwercetynę, katechiny, leukocyjany, a także sporo witaminy E i C. Dzięki takim właściwościom uważana jest za owoc przeciwnowotworowy i wspomagający środki farmakologiczne stosowane w leczeniu raka.
fot 123rf.com

Strony: 1 2 3


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI