fbpx

Złota płyta dla Searching For Sugar Man

"Sugar Man"
mat. prasowe

Wystarczył miesiąc, aby album ze ścieżką dźwiękową do filmu „Sugar Man” uzyskał w naszym kraju status Złotej Płyty.

"Sugar Man"
mat. prasowe

Album z czternastoma piosenkami Rodrigueza, niezwykłego i tajemniczego artysty, o którym opowiada film wyreżyserowany przez Malika Bendjelloula, jest jednocześnie najlepiej sprzedającą się płytą z muzyką filmową w Polsce!

„Searching For Sugar Man” to pięćdziesiąt minut muzyki. Na płycie oprócz absolutnego hitu „Sugar Man” znalazło się trzynaście innych piosenek m.in fantastyczny „Most Disgusting Song”, przebojowy kawałek „I Wonder”, który podbił serca słuchaczy rozgłośni radiowych czy przepiękny, chwytający za serce „Cause” określany w filmie, jako „najsmutniejsza piosenka na świecie”. Znakomity protest song „Sandrevan Lullaby – Lifestyles” oraz bluesujacy utwór „Street Boy” to tylko niektóre perełki z tego albumu. Rockowe ballady, folkowe granie i akustyczna gitara to przepis Rodrigueza na naprawdę przebojową płytę.

Sixto Rodriguez, artysta jeszcze miesiąc wcześniej znany tylko niewielkiej grupie pasjonatów muzyki stał się jednym z najpopularniejszych i najbardziej znanych artystów w naszym kraju. Rodriguezomania zatacza coraz szersze kręgi. Zainteresowanie postacią tego niezwykłego artysty i jego muzyką jest olbrzymie. Jego piosenki można zaliczyć do pierwszej piątki muzycznych objawień czterech ostatnich dekad w muzyce. Gwarantujemy, że każdy, kto znajdzie choć chwilę na posłuchanie piosenek Sixto zakocha się od razu w tych niezwykłych, ponadczasowych kompozycjach.

Nagrodzony Oscarem laureat Nagrody Publiczności na festiwalach w Sundance, Nowym Jorku, Los Angeles, Melbourne film „Sugar Man” to uniwersalna i zaskakująca opowieść o potędze przypadku i roli szczęścia w ludzkim życiu. Ten trzymający w napięciu dokument przedstawia niewiarygodną, pełną niespodzianek, a do tego prawdziwą historię życia Sixto Rodrigueza. Ten film to opowieść o jego niezwykłych losach, a także o nadziei, inspiracji i potędze muzyki, bo właśnie muzyka jest w tym filmie najważniejsza.