fbpx

WindowSwap – podejrzyj malownicze widoki zza okien ludzi z całego świata

WindowSwap - podejrzyj malownicze widoki zza okna ludzi z całego świata
Widok z okna na miejscowość Villongo we Włoszech. (Screen: window-swap.com)

Zielone łąki gdzieś w małej, niemieckiej wiosce, szum samochodów i Brooklyn Bridge, niesamowity widok z wysokiego piętra wieżowca w Singapurze – te i wiele innych miejsc możemy wirtualnie odwiedzić dzięki stronie WindowSwap. Jedno kliknięcie przenosi nas w świat, który zza swoich okien widzą ludzie z przeróżnych zakątków świata. 

Pandemia koronawirusa i okres przymusowego zamknięcia w domach sprawiły, że obudziła się w nas potrzeba odczuwania niektórych bodźców w kompletnie inny sposób. Fakt, że podróżowanie jest obecnie bardzo ograniczone, a jeszcze kilka miesięcy temu było niemal niemożliwe, sprawił, że wielu internetowych twórców postanowiło zaproponować nam zupełnie nową metodę podróżowania – wirtualną. I choć wydawać by się to mogło niemożliwe, taka forma może w pewnym stopniu zastąpić prawdziwą podróż, a nawet dać dużo więcej! Bo nowy portal WindowSwap umożliwia nam, za pomocą jednego kliknięcia, przeniesienie do miejsc oddalonych o setki kilometrów i podejrzenie widoku z okna ludzi, którzy się tam obecnie znajdują. Wystarczy wejść na stronę internetową window-swap.com, by znaleźć się przed oknem zupełnie innego pokoju, w zupełnie innym domu, często na zupełnie innym kontynencie.

WindowSwap - podejrzyj malownicze widoki zza okna ludzi z całego świata
San Francisko, USA. (Screen: window-swap.com)

WindowSwap to kwarantannowy projekt Sonali Ranjit z singapurskiej agencji kreatywnej i dyrektora kreatywnego agencji Leo Burnett Vaishnav Balasubramaniama. Jest to strona internetowa, która umożliwia oglądanie nagrań widoków zza okna z różnych miejsc na całym świecie. WindowSwap powstał po to, by wypełnić tę głęboką pustkę w naszych wędrownych sercach, pozwalając nam, choć przez chwilę, spojrzeć przez czyjeś okno, gdzieś daleko w świecie – czytamy na stronie.

Możliwość dodania 10-minutowego filmiku z widokiem zza swojego okna ma każdy. Dzięki temu możemy podziwiać widoki z niemal całego świata – z widoku na wysokie góry w Szwajcarii przenosimy się wprost w centrum deszczowego Londynu, następnie szukamy ciszy i spokoju, patrząc na ocean w Japonii, by później zmienić kompletnie nastrój i znaleźć się na ruchliwej ulicy w Tajlandii.

WindowSwap - podejrzyj malownicze widoki zza okna ludzi z całego świata
Dżakarta, Indonezja. (Screen: window-swap.com)

Kto z nas, szukając wakacyjnego noclegu, nie marzył o zapierającym dech w piersiach widoku zza okna? WindowSwap daje nam tego namiastkę, a dobrą wiadomością jest również fakt, że możemy do woli zmieniać widoki i dzięki temu zrobić sobie małą, wirtualną wycieczkę dookoła świata.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze