fbpx

Jak zbliżyć się do ukochanej osoby

Jak zbliżyć się do ukochanej osoby
123rf.com

Chcemy być blisko z partnerem, mężem, chłopakiem, ale tempo życia, długie godziny pracy i liczne zobowiązania często nam to uniemożliwiają. Jak mimo to zbliżyć się lub utrzymać bliskość z ukochaną osobą?
Oto kilka sposobów, jak odzyskać lub utrzymać więź z naszym partnerem.

  • słowa – zarówno komplementy jak i pochwały są ważne. Czy mówicie sobie miłe rzeczy codziennie? Czy chwalisz jego fryzurę, a on twój wygląd? Czy chwalisz go za to, co dla ciebie zrobił, czy dziękujesz mu tak często, jak powinnaś? A on – czy odwzajemnia tym samym? W słowach i gestach pokazujemy, jakim szacunkiem darzymy bliską nam osobę, a szacunek w intymnej relacji to podstawa.
  • dotyk – kontakt przez dotyk to podstawa w intymnej relacji. To całe obejmowanie, przytulanie, głaskanie po twarzy czy przeczesywanie włosów, choć wydają się banalne, są ważne. Pokazujemy partnerowi, jak bardzo go lubimy i jak jest nam bliski.
  • radość ze wspólnego spędzania czasu – nawet jeśli macie go dla siebie niewiele, tych kilka chwil wspólnie spędzanych, to podstawa w związku. Czy to będzie poranna kawa i wspólne rozmowy o nadchodzącym dniu, czy herbata wieczorem i mała kolacja przy świecach albo wspólna relaksująca kąpiel – to wszystko buduje nastój intymności i bliskości między wami.
  • wieczór zawsze razem – spotkania służbowe, wino z przyjaciółmi czy wizyty rodzinne często odbierają wam czas dla siebie, ale starajcie się by jak najwięcej wieczorów w tygodniu spędzić razem i by choć jeden lub dwa były wyjątkowe. Niech to będzie inna niż zwykle kolacja, masaż specjalnym olejkiem, albo randka na mieście – byle to było tylko wasze i przez to wyjątkowe.
  • poranne lub wieczorne czułości – zwykle zrywacie się na dźwięk budzika i zasypiacie przed telewizorem? A może nastawić budzik chwilę wcześniej i jeszcze poprzytulać się do siebie, poopowiadać sobie swoje sny, wspólnie, leniwie zacząć dzień? A wieczorem, zamiast przed ekranem, zasnąć podczas cichej intymnej rozmowy. Co ty na to?
  • seks – zauważasz, że wasza dawna aktywność niebezpiecznie spada, ograniczając się do seksu w weekend lub jeszcze rzadziej? Zmęczone pracą, codziennym stresem ciało trudno czasem zmusić do dodatkowej aktywności. Ale pomóc w tym może wieczorny masaż całego ciała partnera. Zachęcony, zacznie odwdzięczać ci się tym samym…

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze