fbpx

Wspólne podróże to klucz do udanego życia seksualnego

Wspólne podróże kluczem do udanego życia seksualnego
123rf.com

Naukowcy potwierdzili to, o czym regularnie piszemy na portalu: pary, które wspólnie podróżują cieszą się zdrowszym związkiem i bardziej udanym życiem seksualnym.
Wyniki badań opublikowało właśnie US Travel Association. W ich ankiecie wzięło udział 1100 osób. Wniosek jest jeden: wyjazdy to najbardziej skuteczny sposób na podgrzanie atmosfery w związku.Dlaczego? Bo podczas wakacji ludzie nie myślą o pracy, starają się zrelaksować, ich uwaga skierowana jest na drugą osobę i jej potrzeby a nie na tysiące spraw, które na co dzień odsuwają nas od siebie.

Aż 83 proc. ankietowanych przyznało, że dzięki podróżom związek utrzymuje się w tej pierwszej, ekscytującej fazie, a zakochani patrzą na siebie pożądliwie częściej niż zwykle.

63 proc. przyznało, że propozycja wspólnego wyjazdu, nawet kilkudniowego czy na weekend to najlepszy prezent, jaki mogą otrzymać.

77 proc. badanych potwierdziło, że mają bardzo udane życie seksualne, a niemal jedna trzecia przyznała, że poprawiło się ono dzięki wspólnym wyjazdom.

Naukowcy potwierdzają: wspólny wyjazd, który przełamuje prozę życia, jest jak najlepsza randka, a fakt, że para wspólnie przeżywa coś nowego i ekscytującego jest najlepszym spoiwem dla związku.

Na podstawie BBC News

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze