fbpx

Czas ślubów: co zrobić, by twój ślub był udany

ślub
123rf.com

Jeśli marzysz o ślubie niczym z bajki, w atmosferze miłości i harmonii, przeczytaj nasze redakcyjne wskazówki.

  • zamiast na formie, skoncentruj się na treści. Myślisz o ślubie nad brzegiem morza, o weselu w zamku, o sukni z trenem i karocy, która zawiezie was do ślubu…. Czy te elementy zaważą na twoim przyszłym szczęściu? Może zamiast na oprawie warto skupić się na słowach, jakie sobie powiecie tego dnia z twoim partnerem, nad formułą, która was zjednoczy na wspólnie obranej drodze. Do tego bajeczna oprawa nie jest tak bardzo potrzebna.
  • zwróć uwagę na to, jak układa się dynamika w rodzinie. Kto przyjedzie, kto się waha, kogo nie chcesz oglądać, kogo nie chcesz urazić. Ślub to twój dzień, ale skoro zapraszasz na niego wybranych krewnych i przyjaciół, zastanów się nad konsekwencjami twoich wyborów. Zwykle takie wydarzenia jak ślub to okazja do spotkania się rodziny, ważne by nie zamieniło się ono w targowisko wzajemnych oskarżeń i niesnasek.
  • miej uważność na swoje emocje i obawy. Ślub może wywołać silne emocje, niepokoje i ekscytację. W końcu to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Daj sobie i partnerowi czas na przemyślenie i wspólne omówienie tego, co was niepokoi, co odciąga od radości i sprawia, że nad waszym ślubem zaczynają zawisać ciemne chmury. Wszystkie wątpliwości i stresujące sytuacje omówcie przed tym dniem.
  • nie pozwól by zjadł cię stres. To normalne, że tego dnia, ale także podczas przygotowań, większość rzeczy skupia się na pannie młodej. W końcu masz być w centrum uwagi. Nie każdy lubi zamieszanie wokół siebie, więc – jeśli należysz do osób nieśmiałych i introwertycznych – wcześniej zadbaj o harmonię wokół siebie. Nie rób wielkiej ceremonii, nie zapraszaj setek gości, ustal z kim podejmujesz ważne decyzje i wybierz mądrą świadkową, która zdejmie z ciebie ciężar części obowiązków i uwagi.
  • uważaj, by fantazja o ślubie nie przerosła rzeczywistości. „I żyli długo i szczęśliwie” – tak się kończy większość bajek. Wasze wspólne życie oficjalnie się w tym momencie zaczyna i niekoniecznie będzie usłane różami. Nie pozwól by magia ślubu przesłoniła ci oczy cukierkową mgiełką, że teraz wszystko będzie łatwiej, lepiej, lżej. Stąpaj twardo po ziemi, nawet jeśli masz na sobie białe pantofelki.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze