1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie

5 faktów na temat chronicznego zmęczenia

123rf.com
123rf.com
Wczesną wiosną możesz odczuwać przemęczenie i dyskomfort z tym związany. Może to być sprawa przejściowa związana ze zmianą pory roku, albo coś poważniejszego. Poznaj 5 faktów na temat zespołu chronicznego zmęczenia.

1. Nie jest to rodzaj zmęczenia, które odczuwasz po treningu fizycznym czy pracowitym dniu. Charakteryzuje się ono tym, że trwa co najmniej sześć miesięcy lub dłużej i nie ustępuje po odpoczynku.

2. Zespół chronicznego zmęczenia jest trudny do zdiagnozowania. Nie wykrywa się go ani badaniem krwi czy skanowaniem mózgu.

3. Schorzeniu temu mogą towarzyszyć dodatkowe objawy: zespół jelita drażliwego, dreszcze i nocne poty, zaburzenia widzenia, alergie, wrażliwość na zapachy lub hałas, zawroty głowy, problemy z równowagą, omdlenia, depresja.

4. W niektórych przypadkach zespół przewlekłego zmęczenia może utrzymywać się przez wiele lat.

5. Nie ma jednego lekarstwa czy metody leczenia. Aby wyjść ze stanu chronicznego zmęczenia, pacjenci w USA pracują z zespołem lekarzy - specjalistów z różnych dziedzin (interniści, psycholodzy, psychiatrzy, fizjoterapeuci), którzy tworzą indywidualny program leczenia.

źródło: www.shape.com

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze