KULmixTURA na warszawskiej Pradze

5 września od godziny 12 do 22 odbędzie się impreza Ząbkowska KULmixTURA. W programie m.in. parada samby, afrykańska wioska, pokazy taneczne finalistów „You Can Dance” oraz koncert Kayah.
Podczas imprezy ulice Warszawskiej Pragi przemienią się w tętniące życiem wielokulturowe miasteczka, w których każdy uczestnik będzie miał możliwość obcowania z tradycjami różnych kultur. Organizatorzy chcą by było to najważniejsze wydarzenie kulturalne tej jesieni w stolicy. Będzie można podziwiać pokazy taneczne, rzemiosła artystyczne, spróbować przysmaków kulinarnych z najdalszych zakątków świata, posłuchać dźwięków tradycyjnej muzyki.

reklama

Na Wielokulturowej Scenie Głównej u zbiegu ulic Brzeskiej i Ząbkowskiej będzie można zobaczyć koncert Kapeli Praskiej (o godz. 12:00), występ grupy West African Project (13:00), czy zespołu tanecznego Tribal Fusion (15:50). Od godziny 16:00 do 17:00 trwać będzie Uliczna Parada w Rytmie Samby, a o 20:30 odbędzie się koncert gwiazdy wieczoru: Kayah.

Na scenie tanecznej znajdującej się pod Centrum Handlowym Wileńska odbędą się warsztaty i pokazy taneczne: występy tancerzy różnych form tanecznych od modern jazz przez disco, funky, boogie woogie po taniec towarzyski. Wszystkie pokazy i szkolenia przygotują i poprowadzą najlepsi polscy tancerze i choreografowie. Nad całością czuwa Agencja Promocji Tańca „Blue Classic”. Imprezę rozpocznie i pierwszą jej część (od godz. 12.00 do 15.00) poprowadzi Iwona Pavlovic.

Warszawski Bazar Różyckiego zmieni się w pełną muzyki i rytmu Wioskę Afrykańską. Fundacja Arte Duct wraz ze Strefą Rytmu przygotowały moc atrakcji, w tym bajki dla dzieci, warsztaty gry na bębnach, warsztat tańca afrykańskiego, koncert Grupy Perkusyjno-Tanecznej Strefy Rytmu, pokazy slajdów z podróży po Afryce Zachodniej, konkurs wiedzy o Afryce oraz projekcję wyjątkowego filmu w reżyserii Adama Różańskiego „Opowieść Grota” o muzyce Burkina Faso. W Wiosce będzie można spróbować tradycyjnie parzonej herbaty oraz potraw senegalskich serwowanych przez Baobab Cafe. Będą również otwarte stoiska z tkaninami, instrumentami i pamiątkami z Afryki.

Oprócz tego ulica Ząbkowska 9 stanie się centrum kultury bałkańskiej, Ząbkowska 11 stanie się stolicą kultury latynoamerykańskiej, Brzeska 16 zrzeszy miłośników kultury hinduskiej, Brzeska 29/31 z kolei zaciekawi pasjonatów kultury arabskiej.

Więcej informacji i szczegółowy program imprezy na stronie http://kulmixtura.praga-pn.waw.pl/