1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Benedict Cumberbatch jako lalkarz szukający zaginionego syna. Publikujemy zwiastun serialu „Eric”

Benedict Cumberbatch jako lalkarz szukający zaginionego syna. Publikujemy zwiastun serialu „Eric”

Kadr z serialu „Eric” (Fot. materiały prasowe Netflix)
Kadr z serialu „Eric” (Fot. materiały prasowe Netflix)
Świetna obsada z Benedictem Cumberbatchem na czele, intrygująca fabuła i doskonały klimat, który wprost bije już ze zwiastuna. Serial „Eric” trafi na Netflixa jeszcze w maju i wszystko wskazuje na to, że warto odliczać dni do jego premiery.

„Nie będzie to kolejny typowy thriller kryminalny” – twierdzą twórcy. Czego możemy więc spodziewać się po serialu „Eric”? Pierwsze zapowiedzi sugerują, że będzie to produkcja pełna emocji i wzruszeń, ale też trzymająca w napięciu i nieco… dziwna.

Kadr z serialu „Eric” (Fot. materiały prasowe Netflix) Kadr z serialu „Eric” (Fot. materiały prasowe Netflix)

Serial „Eric” – fabuła i zwiastun

Akcja serialu „Eric” dzieje się w Nowym Jorku lat 80. Produkcja opowiada historię ojca desperacko poszukującego swojego dziewięcioletniego syna, który zaginął w drodze do szkoły. Vincent, znany nowojorski lalkarz oraz twórca popularnego programu telewizyjnego dla dzieci „Good Day Sunshine”, nie mogąc się pogodzić z utratą syna Edgara, stopniowo popada w coraz głębszą rozpacz. Przepełniony nienawiścią do siebie i poczuciem winy postanawia ożywić w telewizji niebieską lalkę potwora o imieniu Eric z rysunków syna, przekonany, że dzięki temu Edgar wróci do domu. Gdy destruktywne zachowanie Vincenta doprowadza do konfliktów z rodziną, współpracownikami i śledczymi próbującymi mu pomóc, to właśnie Eric, ułuda konieczności, staje się jego jedynym sprzymierzeńcem w dążeniu do odzyskania dziecka.

Serial ma składać się z sześciu odcinków. Zdjęcia do niego kręcono w Nowym Jorku i Budapeszcie.

Serial „Eric” – obsada i twórcy

Obok Benedicta Cumberbatcha w serialu wystąpią między innymi: Gaby Hoffman, McKinley Belcher III, Dan Fogler, Phoebe Nicholls, Clarke Peters, Ivan Howe, David Denman, Bamar Kane, Adepero Odyue, Alexis Molnar i Roberta Colindrez. Autorką scenariusza jest Abi Morgan, znana między innymi z „Wstydu”, „Sufrażystki” i „Żelaznej damy”. Reżyserką zaś jest Lucy Forbes, która pełni również funkcję producentki wykonawczej z Morgan, Cumberbatchem, Jane Featherstone i Lucy Dyke.

Czytaj także: 5 najlepszych ról Benedicta Cumberbatcha

Serial „Eric” – premiera

„Eric” ma zadebiutować na Netlfixie 30 maja.

Kadr z serialu „Eric” (Fot. materiały prasowe Netflix) Kadr z serialu „Eric” (Fot. materiały prasowe Netflix)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze