1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Benedict Cumberbatch gwiazdą nowego serialu Netflixa. Są pierwsze zdjęcia z planu

Benedict Cumberbatch gwiazdą nowego serialu Netflixa. Są pierwsze zdjęcia z planu

Miniserial „Eric” z Benedictem Cumberbatchem i Gaby Hoffmann zadebiutuje na platformie Netflix w 2024 roku. (Fot. materiały prasowe Netflix)
Miniserial „Eric” z Benedictem Cumberbatchem i Gaby Hoffmann zadebiutuje na platformie Netflix w 2024 roku. (Fot. materiały prasowe Netflix)
Benedict Cumberbatch ma do rozwikłania kolejną tajemnicę. Już wkrótce nominowany do Oscara aktor wystąpi w nowym serialu Netflixa jako zdesperowany ojciec walczący ze swoimi demonami i starający się sprowadzić do domu zaginionego syna. Inspirowany prawdziwą historią thriller zadebiutuje na małym ekranie w 2024 roku.

Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami serial „Eric” przedstawia historię rozgrywającą się w latach 80. w tętniącym życiem, ale też niebezpiecznym i odurzającym Nowym Jorku. Vincent desperacko szuka swojego 9-letniego syna Edgara, który zniknął pewnego ranka w drodze do szkoły. Próbując poradzić sobie ze stratą, bohater – który przy okazji jest jednym z najlepszych nowojorskich lalkarzy i twórcą niezwykle popularnego programu telewizyjnego dla dzieci „Good Day Sunshine” – staje się coraz bardziej przygnębiony i niestabilny. Pełen poczucia winy i nienawiści do samego siebie kurczowo trzyma się rysunków syna przedstawiających koszmarną niebieską lalkę imieniem Eric, przekonany, że jeśli uda mu się pokazać ją w telewizji, Edgar wróci do domu. Gdy coraz bardziej destrukcyjne zachowanie Vincenta zraża jego rodzinę, kolegów z pracy i próbujących mu pomóc detektywów, to Eric – trzymające go przy życiu urojenie – staje się jego jedynym sprzymierzeńcem w dążeniu do sprowadzenia syna do domu.

Obok Benedicta Cumberbatcha w serialu występują również Gaby Hoffmann jako Cassie, McKinley Belcher jako główny detektyw Ledroit i Ivan Howe jako Edgar, a także: Dan Fogler, Clarke Peters, Phoebe Nicholls, David Denman, Bamar Kane, Adepero Odyue, Alexis Molnar i Roberta Colindrez. Reżyserką serialu „Eric” jest laureatka nagrody BAFTA Lucy Forbes, a twórczynią i autorką scenariusza – laureatka nagród BAFTA i Emmy Abi Morgan („Czas prawdy”, „Żelazna dama”, „Sufrażystka”, „Rozstania”). Za produkcję odpowiada natomiast Holly Pullinger („Będzie bolało”, „Don’t Forget The Driver”), a producentami wykonawczymi są: Abi Morgan, Jane Featherstone („Czarnobyl”, „Będzie bolało”), Lucy Dyke („Rozstania”, „Czarne lustro”), Lucy Forbes („Będzie bolało”, „In My Skin”, „End of The F***ing World”) i Benedict Cumberbatch.

– Kiedy Abi po raz pierwszy pokazała nam „Erica”, mieliśmy gęsią skórkę – powiedzieli Featherstone i Dyke. – To niezwykły tekst, zainspirowany doświadczeniami Abi z Nowego Jorku z połowy lat 80., miasta zgniłego do rdzenia, ale u progu zmian – dodali. – „Eric” to mroczna, szalona podróż do Nowego Jorku z lat 80., a także do dobrego, złego i brzydkiego świata Vincenta, genialnego lalkarza z jednego z najpopularniejszych amerykańskich programów dla dzieci. Nie mogłam odrzucić okazji do współpracy z Benedictem. Z Lucy Forbes na krześle reżyserskim czuję się szczęściarą, że mogę pracować w tej branży czasach rozkwitu kreatywności. Mam nadzieję, że „Eric” zostanie dobrze przyjęty – wyznała Abi Morgan.

„Eric” będzie się składać z sześciu odcinków i zadebiutuje na platformie Netflix w 2024 roku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze