Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
20 czerwca 2016 in Seks by Magdalena Rybak

Przepis na dobry seks

Karmi, daje radość i jest wyrazem uczuć. Co możemy zrobić na co dzień, by doświadczyć takiego właśnie seksu? Andrzej Depko, seksuolog i neurolog, opowiada o pięciu filarach udanego życia seksualnego.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

CZAS
Chodzi o moment w ciągu dnia, w którym odcinamy się od obowiązków i zajmujemy się tylko sobą nawzajem. O czas na bliskość. Jeszcze nie na bliskość seksualną, ale na bycie razem. Bo intymność buduje się wtedy, kiedy jesteśmy blisko siebie. Kiedy mamy czas ze sobą porozmawiać, posłuchać muzyki, ponudzić się albo pójść razem do kina czy zjeść kolację. Od tego zaczyna się budowanie intymności.
Kolejny element, który jest nam potrzebny, to czas na to, żeby uprawiać seks bez pośpiechu. Żebyśmy nie powtarzali ciągle „szybkiego numerka”. Takie urozmaicenie, od czasu do czasu, niektórym parom wydaje się bardzo atrakcyjne, ale jako stały sposób uprawiania miłości powoduje oddalenie.
Następna ważna determinanta to czas, który mężczyzna poświęca kobiecie. Seksualność kobiety jest tak uwarunkowana, że potrzebuje ona odpowiednio serwowanych pieszczot, żeby osiągnąć optymalny poziom podniecenia. Skracanie tych pieszczot na rzecz szybszej penetracji powoduje u kobiety duży dyskomfort i uniemożliwia uzyskanie satysfakcji. Mężczyzna powinien poświęcić okolicom erogennym partnerki tyle uwagi, ile ona potrzebuje do osiągnięcia orgazmu.  I jest jeszcze czas po seksie, kiedy nie odwracamy się do siebie i nie zasypiamy, stykając się pośladkami, tylko dopieszczamy się. Mamy wtedy czas na przytulanie, rozmowę, na to, żeby jeszcze obdarzyć się czułością. Chodzi przecież o to, żeby być razem przed, w trakcie i po.

CIAŁO
Aktywność seksualna jest nierozerwalnie związana ze sferą cielesności. Zatem podstawową rzeczą, która wiąże się z prowadzeniem udanego życia seksualnego, jest umiejętność dbania o nasze ciało.  Ciało jest usiane okolicami erogennymi. Wiedza o ich rozmieszczeniu u partnera lub partnerki wiąże się z tym, czy będziemy potrafili je odszukać, aby obdarzyć właściwymi pieszczotami. erZdecydowanie częściej to mężczyźni nie znają kobiecego ciała i uznają łechtaczkę za tak samo abstrakcyjny organ jak grasica. O jednym i drugim narządzie wiedzą, że gdzieś jest, ale… gdzie? A jeżeli nie wiedzą, do czego służy łechtaczka, nie wiedzą, jak należy ją pieścić i nie poświęcają jej należytej uwagi. I przez to partnerka nie przeżyje spełnienia.
Kobiety najczęściej wkraczają w dorosłe życie seksualne w stanie nierozbudzenia erotycznego. Dopiero zebranie odpowiedniej liczby pozytywnych bodźców seksualnych przyczynia się do ich rozwoju seksualnego. Dopóki do tego nie dojdzie, kobieta nie pozna, co to jest orgazm i nie będzie miała pozytywnego nastawienia do seksualności.
Pamiętajmy też o tym, że wraz z upływem czasu nieuchronnie się starzejemy, a co za tym idzie, ciało się zmienia. Umiejętność dbania o nasz wygląd zewnętrzny wpływa na to, jak druga strona nas odbiera. Jeśli nie przykładamy wagi do naszego wyglądu, bledniemy w oczach partnera.

UWAŻNOŚĆ
Wiąże się przede wszystkim z umiejętnością odbierania pozawerbalnych sygnałów, jakie wysyła nam ciało partnera. Nie zawsze potrafimy wyrazić słowami nasze potrzeby. Słowa ze względu na obezwładniający wstyd, wynikający z negatywnego socjalizowania seksualności, mogą nieść nieprawdę. Dlatego trzeba uważać, co komunikuje ciało, kiedy jest przez nas pieszczone. I nie należy co pięć minut się dopytywać: „dobrze ci?”, „dobrze to robię?”, tylko patrzeć, gdzie pojawiają się napięcia, jak ciało się układa i jak reaguje na nasze pieszczoty. A może nie ma żadnej reakcji? Albo są reakcje przeciwne do naszych zamierzeń? Bo ciało może się odsuwać, „uciekać”, jeżeli pieszczoty są nieprzyjemne czy wręcz bolesne. 

Strony: 1 2


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI