fbpx

Pokazano pierwszy zwiastun filmu o Jobsie

Pokazano pierwszy zwiastun filmu o Jobsie
screen trailer Steve Jobbs Universal

Producenci pokazali pierwszy zwiastun filmu o Stevie Jobsie. To jedna z najbardziej oczekiwanych premier tej jesieni.

Po kilku miesiącach oczekiwania wytwórnia Universal zaprezentowała pierwszy zwiastun biografii Jobsa. Sam fragment nie ujawnia oczywiście żadnych tajemnic, ale pokazuje głównych bohaterów: Michaela Fassbendera w roli tytułowej, Kate Winslet jako Joannę Hoffman, Setha Rogena, który wciela się w postać współtwórcy „jabłka”, Steva Woznika i Jeffa Daniela, czyli Johna Sculleya, prezesa firmy w latach 1983-1993. Reżyserem „Steve’a Jobsa” jest Danny Boyle, zdobywa Oscara w 2009 za „Slumdog. Milioner z ulicy” i twórca wyjątkowej ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie.

Początkowo film miał tworzyć duet: reżyser David Fincher (reżyseruje m.in. kasowy serial „House of Cards”) i scenarzysta Aaron Sorkin, których współpraca przy produkcji poświęconej powstaniu Facebooka „The Social Network” zaowocowała Złotym Globem, ale zmiana wytwórni przyniosła też zmianę reżysera. Przeszkody pojawiły się także przy obsadzie. Udziału w filmie odmówili Christian Bale i Natalie Portman.

Film powstaje na podstawie biografii Waltera Isaacsona z 2011. Fabuła skupia się wokół wprowadzenia na rynek 3 kluczowych produktów i kończy na prezentacji iMac’a w 1998. „Pierwszy to Mac, drugi to NeXT, po tym, jak Jobs odszedł z Apple’a, trzeci to iPod”, mówił dziennikarzom Aaron Sorkin. Do kin amerykańskich „Steve Jobs” trafi na początku października 2015.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze