fbpx

Designerskie mieszkanie w kopenhaskim stylu

Designerskie mieszkanie w kopenhaskim stylu
Please Add Photos <br> to your Gallery
Zobacz galerię Zdjęć
www.bondex.pl

Kopenhaga od lat uchodzi za światową stolicę designu, słynącą z prostego, a zarazem bliskiego naturze wzornictwa.

Kopenhaga od lat uchodzi za światową stolicę designu, słynącą z prostego, a zarazem bliskiego naturze wzornictwa. Jak urządzić mieszkanie w typowo kopenhaskim stylu?

Mieszkańcy małej Danii z wielkim szacunkiem podchodzą do przestrzeni, więc ich mieszkaniach próżno szukać nadmiaru przedmiotów, przypadkowych bibelotów czy zbędnych dekoracji – każdy przedmiot pełni określoną funkcję. We wnętrzach przeważa jasna kolorystyka. Na ścianach dominuje czysta, śnieżna biel. Często taki kolor mają także meble i podłoga. Całość zazwyczaj łączona jest dodatkowo z paletą jasnych szarości. Takie neutralne zestawienie wprowadza do wnętrza spokój.

Dominują przyjazne dla zdrowia i środowiska materiały. Ogromną popularnością cieszy się drewno (olejowane lub pobielane), z którego wykonane są nie tylko podłogi i meble, ale też np. naczynia, lampy czy dekoracje. Poza tym chętnie wykorzystuje się kamienie, wiklinę czy też naturalne tkaniny, takie jak wełna oraz len.

Jedną z typowych cech kopenhaskich wnętrz jest zdolność kreatywnego łączenia starego z nowym. Zestawienie antyków ze współczesnymi przedmiotami pozwala stworzyć oryginalne kompozycje.Nowoczesne meble stoją na tle sztukaterii, a sprzęty będące w rodzinie od pokoleń sąsiadują z designerskimi dodatkami. Często pojawia się jeden mocny akcentu np. turkusowy stołek w białej aranżacji lub niebanalna dekoracja w oknie. Warto jednak pamiętać, że nie chodzi o przesadę lub efekt kontrastu, lecz nadanie mieszkaniu wyjątkowego charakteru.

materiały www.bondex.pl

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze