fbpx

Świat mody Barbie

Lalka Barbie w dzieciństwie była moim pierwszym modowym marzeniem. Pierwsza, jaką wybrałam, to była Barbie w kostiumie kąpielowym, jaki sama chciałam mieć, i miała tak długie włosy, o jakich ja wtedy marzyłam . Moją kolejną upragnioną lalką była Scarlett O’Hara w cudownej zielonej sukni i z brązowymi puklami. Dziś już nie kolekcjonuje Barbie, ale niektórym z nich zazdroszczę ubrań.
Bo Barbie pomimo nikłego wzrostu ma ogromną garderobę. Od kiedy się pojawiła w 1959 roku, ubierało ją wielu najznakomitszych projektantów W tym: Giorgio Armani, Christian Dior, Bill Blass, Oscar de la Renta, Calvin Klein, Carolina Herrera, Christian Louboutin. W swojej szafie ma też trencz od Burberry i suknie ślubne od Very Wang (absolutne modowe hity).

Taka lalka cieszyła nie tylko córki, ale i mamy. Od niedawna mamy lalkę Barbie ubraną w projekty polskiej marki (wreszcie). To projektanci marki Langner stworzyli taka nietypową kolekcję sukienek dla najbardziej znanej lalki na świecie. Balowe, wieczorowe suknie, które dobrze wyglądałyby także w normalnej rozmiarówce.