fbpx

5 sposobów na wenę twórczą

5 sposobów na wenę twórczą
123rf

Każdy z nas doświadcza stanu, kiedy brak mu pomysłów, kreatywność śpi, ma się pustkę w głowie. Gdzie się podziała moja twórcza wena, zastanawiamy się. Jak ją przywołać?
1. Uświadom sobie, że brak weny jest normalny

To takie proste, żeby pomyśleć, że wena nie jest zatrudniona u nas na pełnym etacie oraz w nadgodzinach. Ma prawo odejść, aby powrócić. Uświadomienie sobie tego uwalnia od nieznośnego napięcia i sprawia, że wena nieoczekiwanie wraca.

2. Na bieżąco zapisuj to, co cię inspiruje

Zapisuj swoje myśli, cytaty które cię zaciekawiły, opisy miejsc, tytuły książek, wrażenia z filmu. W czasie braku weny okażą się czarodziejskimi zaklęciami.

3. Otwórz książkę

Stań przed półka z książkami, wybierz jedną na chybił trafił i otwórz na dowolnej stronie. Ona nie będzie przypadkowa, bądź uważna na to, co przed tobą.

4. Oczyść swój umysł

Nasz umysł za dużo myśli, a chaos nie sprzyja twórczości i pomysłowości, dlatego usiądź przez kilka minut w spokoju, pooddychaj świadomie i pozwól myślom odpłynąć. Taki reset pozwala wenie powrócić

5. Posmakuj zmiany

Jeśli masz kłopot z pisaniem, posłuchaj muzyki. Chcesz coś skomponować, poczytaj książkę. Zawsze dobrze robi ruch na świeży powietrzu lub wejście pod prysznic. Odpoczynek od tego, na czym jesteśmy w napięciu skupieni, pozwala się odblokować. Nic na siłę. Zaskocz wenę sposobem.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>