fbpx

4 pytania przed ślubem

pytania przed slubem
123rf.com

Decyzja o małżeństwie należy chyba do najpoważniejszych w życiu. Zanim wypowiemy TAK, warto zadać sobie kilka istotnych pytań. Oto one.
1. Jak wygląda nasza komunikacja?

Zastanówcie się, w jaki sposób ze sobą rozmawiacie, zwłaszcza kiedy nie jesteście jednego zdania. Jaka atmosfera towarzyszy waszej wymianie słów – czy jest to niechęć, wzajemna pretensja, niezrozumienie, agresja, krytyka, pogarda czy raczej ciekawość dla drugiej strony, życzliwość, szczerość, sympatia? Czy każde z was potrafi rozmawiać, nie atakując drugiej strony, tylko mówi o swoich uczuciach dotyczących trudnej sytuacji? Czy umiecie uspokoić swoje emocje podczas kłótni? Czy jest w was tendencja do wybaczania?

2. Jak rozwiązujemy problemy?

Jakie tematy budzą wasze spory, a jakie przemilczacie? Pieniądze, osoby z rodziny, praca, temat dzieci, mieszkania, znajomych? Jak reagujecie na kwestie sporne? Jak radzicie sobie z problemami poza wymianą zdań? Czy potraficie dojść do konstruktywnego porozumienia? Czy czujecie współodpowiedzialność na wspólne problemy?

3. Czym jest dla was małżeństwo?

Czy ma ono związek z religią? Z jakimi wartościami się łączy? Co ono oznacza dla każdego z was? Czy jest czymś więcej niż normą społeczną czy kulturową? Jesteście zgodni w swoich odpowiedziach? Omówiliście kwestię posiadania dzieci i tak samo się na tę sprawę zapatrujecie? Wiecie wszystko na temat swojej płodności?

4. Jakie znaczenie ma dla was seks?

Jak wygląda wasza wspólna sfera intymna? Czy macie podobne nastawienie do seksu?Potraficie mówić o swoich doznaniach, obawach i pragnieniach seksualnych?

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>