Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
2 czerwca 2016 in Psychologia by Aleksandra Nowakowska

Kariera: Gdy kieruje tobą lęk

Czego boimy się w pracy? Szefa, zwolnienia, nadmiaru obowiązków, braku własnych kompetencji… To nasze lęki powszednie. Life coach Joanna Godecka podpowiada, jak sobie z nimi poradzić, zarządzając energią myśli i emocji.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Co jest źródłem naszych lęków? Według Joanny Godeckiej ich podstawowa przyczyna to niskie poczucie wartości: – Jeśli prawdziwie wierzymy w siebie i w swoje umiejętności, a jednocześnie dajemy sobie prawo do popełniania błędów, wszystko, co się dzieje w miejscu pracy i poza nim, jest jedynie przeplatanką sukcesów i porażek. Słabsze strony stają się obszarami rozwoju. Życie płynie dynamicznie, bo nie boimy się wyzwań, a to, co się wydarza, nie budzi naszych skrajnych emocji. Płyniemy z prądem i niewiele zewnętrznych czynników zakłóca nasz wewnętrzny spokój. To ideał, do którego warto dążyć.

Osoba, która nie ma zaniżonej samooceny, posiada głęboką świadomość, że jest potrzebna w pracy, bo jest w stanie coś wartościowego dać. I wierzy, że to zostanie docenione. Nie musi więc niczego się obawiać.

Jesteśmy transparentni

Drugim powodem odczuwania lęków, również tych, które są naszą codziennością w pracy, jest traktowanie świata jako czegoś wrogiego, co tylko czyha, żeby wyrządzić nam krzywdę. Taka postawa, często nie w pełni uświadomiona, sprawia, że cierpi na tym cała nasza energetyka. – Bo przecież nie funkcjonujemy tylko poprzez nasze zachowania. One są jedynie odzwierciedleniem wewnętrznej energii – tłumaczy Joanna Godecka. – Złodziej, który chce kogoś okraść, wyławia z tłumu właśnie tę osobę, która się boi napadu, czuje się słaba i bezbronna.

Jesteśmy transparentni dla innych, w związku z tym jeśli się boimy, manifestujemy strach poprzez swoją energetykę i wszystko to, co ona wyraża – postawę ciała, sposób poruszania, mówienia. Wytwarzamy wokół siebie aurę i nią emanujemy. – To nie wydarzenia zdarzają się ludziom, tylko ludzie sprawiają, że one się im wydarzają – mówi Joanna Godecka. – Jeżeli mamy w sobie duży poziom określonego lęku, z pewnością doświadczymy sytuacji, która będzie go podsycać. Natrafimy na wymagającego i krytycznego szefa lub firmę, w której będą zwalniać pracowników. Wyjdzie na jaw, że nie jesteśmy perfekcyjni lub podświadomie będziemy zachęcać innych, żeby zlecali nam zbyt wiele obowiązków. 

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI