Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
19 czerwca 2015 in Psychologia by Katarzyna Droga

Zwierzęta z twojej wyobraźni – metoda Stephena Gallegosa

Wyobraźnia symboliczna istnieje w każdym z nas. Amerykanin Stephen Gallegos, który uczynił z niej metodę terapeutyczną, będzie gościł w Polsce na międzynarodowym „Festiwal of the Animals” już 24 czerwca.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

„The Personal Totem Pole Process” – metoda systemu indywidualnych symboli – wywodzi się z wiary w pradawną wiedzę ukrytą w ludzkiej wyobraźni. Sięgasz do niej, by oswoić lęki, odnaleźć spokój. Zamykasz oczy i poddajesz się imaginacji – przywołujesz swoje zwierzęta. Czym są? Tworami fantazji, czy może wcześniejszymi formami istnienia? Jesteśmy przecież finalnymi ogniwami długiego łańcucha życia, nigdy nie przerwanego, doprowadzonego do rodziców i od nich otrzymanego. Nieprzypadkowo przybywają do nas właśnie te, a nie inne zwierzęta… Kto przyjdzie do ciebie? Lew, niedźwiedź, a może chrabąszcz? Stephen Gallegos, twórca metody zaleca, by z nimi rozmawiać, spełniać ich życzenia i prosić o spełnienie swoich.

Twórca i jego warsztaty

Stephen Gallegos urodził się w Nowym Meksyku w południowo zachodnich Stanach. Jego przodkowie to mieszanka rdzennych Amerykanów, Anglików, Irlandczyków i Hiszpanów. Profesor psychologii, psychoterapeuta, od ponad trzydziestu lat towarzyszy ludziom w odkrywaniu swoich wewnętrznych symboli. Gościł już w Polsce, sześć lat temu prowadził warsztaty posługiwania się symboliczną wyobraźnią w Krakowie. Byłam jedną z uczestniczek. W ciszy obszernej sali, poukładani na materacach, z zamkniętymi oczami, przywoływaliśmy w wyobraźni swoje zwierzęta. Przybywały z kolejnych czakr – od czakry podstawy do czakry korony.

Każde zwierzę należało powitać podziękowaniem za przybycie, prosić by opowiadały własne historie, prosić o przysługę lub uleczenie. Potem uczestnicy dzielili się doświadczeniami – doznania budziły niemałe emocje. Przybywały do nas smoki i tygrysy. Kogoś odwiedził czarny ptak, by zaszyć dziobem rany brzucha, komuś innemu uciekł z krtani brudny potworek… Do mnie przybyły same białe zwierzęta, wszystkie milczące. – Dlatego, że ty piszesz, pracujesz ze słowem – powiedział wtedy Stephen. – Może chcą nauczyć cię innej formy komunikacji.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI