1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Robert De Niro zagra prezydenta w produkcji Netflixa. To będzie jego pierwsza główna rola w serialu

Robert De Niro (Fot. AMPAS/Zuma Press/Forum)
Tego w karierze Roberta De Niro jeszcze nie było. Legendarny aktor zagra niebawem swoją pierwszą w życiu główną rolę w serialu. Co więcej, będzie w nim pełnił również funkcję producenta wykonawczego.

Uważany za jednego z najlepszych aktorów w historii Robert De Niro przed kamerą występuje od ponad pół wieku. W jego filmografii znajdziemy m.in. takie klasyki, jak „Ojciec chrzestny II”, „Taksówkarz”, „Łowca jeleni”, „Wściekły byk”, „Dawno temu w Ameryce”, „Misja”, „Chłopcy z ferajny”, „Kasyno”, „Gorączka” oraz „Joker”. Był ośmiokrotnie nominowany do Oscara, z czego otrzymał dwie statuetki: za kreacje w „Ojcu chrzestnym II” i „Wściekłym byku”. Filmografię De Niro zamyka natomiast dramat sensacyjny „Killers of the Flower Moon” w reżyserii Martina Scorsesego, który trafi do kin w 2023 roku.

Jest jednak coś, czego w trakcie 50-letniej kariery (jeszcze) nie udało mu się osiągnąć – zagrać głównej roli w serialu. Nie wszystko jednak stracone. Niedawno ogłoszono, że 79-letni aktor będzie gwiazdą nowej produkcji limitowej Netflixa zatytułowanej „Zero Day”. Szczegóły dotyczące fabuły objęte są na razie tajemnicą. Wiadomo jedynie, że produkcja ma być politycznym dreszczowcem, a De Niro zagra w niej byłego prezydenta USA. Scenarzystami i producentami wykonawczymi przedsięwzięcia są Eric Newman („Narcos”, „Obserwator”) oraz Noah Oppenheim („Jackie”, „Więzień labiryntu”), a także sam De Niro. Panowie stworzyli również koncepcję serialu razem z laureatem nagrody Pulitzera – Michaelem Schmidtem.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze