1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Top 8 najbardziej oryginalnych restauracji na świecie

Restauracja Giraffe Manor słynie z tego, iż goście mogą spożywać posiłki wspólnie z... sześcioma żyjącymi wolno żyrafami. (fot. Instagram @blacktomatotravel)
Wulkan, wodospad, lodowiec, safari - to tylko niektóre z miejsc, w jakich powstają obecnie restauracje i puby. Niezwykła sceneria i lokalna kuchnia w jednym powodują, że coraz więcej tego typu biznesów wybiera coraz bardziej oryginalne lokalizacje. Poznajcie top miejsc, w których jedzenie często schodzi na dalszy plan.

1. Restauracja na skale w Zanzibarze - wokół błękitnej i przejrzystej wody, na niewielkiej skale, w małym, białym domku mieści się jedna z najlepszych restauracji wyspy. Aby się do niej dostać należy przepłynąć się małą łódeczką, choć niekiedy można dostać się tam także pieszo (do momentu przypływu istnieje tam specjalnie przygotowana betonowa ścieżka). Podobno restauracja stała się już niejako symbolem Zanzibaru i cieszy ogromnym powodzeniem. Pomimo tego ceny nie przekraczają tam normalnych standardów, a za danie główne zapłacimy ok. 20-30 euro.

2. Giraffe Manor w Kenii - jeśli uwielbiacie dziką naturę i kontakt ze zwierzętami, to jest to miejsce dla was. Hotel i restauracja znajdująca się w malowniczym, historycznym budynku niedaleko centrum Nairobi to także dom dla dla kilku żyraf z zagrożonego wyginięciem gatunku. Wyjątkowo jednak nie są one odizolowane i nie przebywają w odosobnieniu, a... towarzyszą klientom i gościom restauracji. Codziennie żyrafy, które domagają się jedzenia i czułości zaglądają przez ogromne okna restauracji i spożywają posiłek wspólnie z ludźmi.

3. Ristotante Grotta Palazzese - w malowniczej Pugli we Włoszech znajduje się wyjątkowa restauracja umiejscowiona w skale. Jedna z najchętniej fotografowanych i odwiedzanych lokalizacji w regionie zachwyca nie tylko pięknymi widokami, ale także wyszukanym menu. Ristorante działa zazwyczaj mniej więcej w okresie czerwiec - wrzesień, ale jest to uzależnione od warunków pogodowych w danym sezonie. Jedno z najromantyczniejszych miejsc we Włoszech, z którego widać niepowtarzalny widok na otwarte morze.

4. Labassin Waterfalls na Filipinach - jedna z bardziej egzotycznych restauracji znajduje się na Filipinach. To właśnie tam, w sercu ośrodka Villa Escudero Plantation and Resort mieści się knajpa ulokowana... pod samym wodospadem. Na bambusowych stołach, z przepiękną naturą dookoła serwowane są lokalne przysmaki w wyjątkowo przystępnych cenach. Atmosfera jest luźna, większość gości odwiedza restauracje bez obuwia, a po skończonym posiłku oddaje się kąpielom w wodospadzie.

5. Podwodna restauracja Ithaa na Malediwach - kolacja w towarzystwie rekinów, podwodnych żółwi i innych morskich zwierząt to jedna z największych atrakcji dostępnych na Malediwach. Znajduje się ok. 5 metrów pod wodą, w jednym momencie może pomieścić wyłącznie 14 gości. Zachwyca wyjątkowymi widokami, które można podziwiać przez przejrzystą jak szkło szybę.

6. Alice in a Labirynth w Tokio - jedyna w swoim rodzaju knajpa, której motywem przewodnim jest powieść Lewisa Carrolla "Alicja w Krainie Czarów". W restauracji znajdują się wyłącznie elementy, które odnajdziemy w książce - karty, gigantyczne filiżanki, króliki, kapelusznicy... Jedna z najpopularniejszych ostatnio atrakcji z tej części Tokio.

7. Soneva Kiri Resort w Tajlandii - restauracyjne stoliki znajdują się tu... w ptasich gniazdach. A przynajmniej tak wyglądają bambusowe kosze zawieszone w koronach tropikalnych drzew, gdzie umiejscawiani są goście, a kelnerzy... wspinają się po specjalnie zamontowanych linach, aby przyjąć zamówienie i podać dania. Brzmi to co najmniej dziwnie, ale i zjawiskowo - i tak też wygląda. Goście, którym udało się skosztować tajskich przysmaków w zawieszonych bambusowych koszach, podkreślają, że jest to surrealistyczne przeżycie - otuleni cieniem liści, wśród śpiewu ptaków rozkoszują się wysokiej klasy daniami.

8. Lainio Snow Restaurant w Finlandii - fani serialu "Gra o Tron" muszą odwiedzić to miejsce! Cała restauracja wykonana jest z lodu, a dania skosztować można wyłącznie na zimno. Choć lodowe restauracje są już coraz bardziej popularne i powstaje ich na świecie całe mnóstwo, to właśnie fińska kraina lodu cieszy się szczególnym zainteresowaniem. Nie tylko za sprawą wydrążonych w lodzie postaci i symboli z najpopularniejszego serialu na świecie, ale także w związku z przepysznymi daniami bazującymi na owocach morza i świeżych rybach.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze