1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Heart by Amaro - nowa restauracja Wojciecha Modesta Amaro w Zakopanem

Wojciech Modest Amaro w 2019 roku zaliczony do grona 100 najlepszych kucharzy świata przez The Best Chef Awards. (Fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
W marcu 2020 roku, w sercu Tatr, zdobywca pierwszej gwiazdki Michelin w Polsce otworzy swoją autorską restaurację. Miejsce to ma stać się spełnieniem marzeń mistrza o powrocie do natury, polskiej gościnności i odkrywaniu smaków wypływających prosto z serca. Współautorem projektu jest hotel Nosalowy Park Hotel & Spa. 

 

Nie znamy charakteru restauracji, ani menu, a nawet składników, które z pewnością wyróżnią autorską kuchnię Amaro na zakopiańskiej scenie kulinarnej. Wiadomo jedynie, że pomysł opiera się na odkrywaniu na nowo regionalnego bogactwa Tart.

- Moja przygoda z polską kuchnią zaczęła się w 2008 r., w drodze powrotnej z najlepszej restauracji świata El Bulli. Podczas pracy tam, wielokrotnie byłem odpytywany z kuchni polskiej. Przyznam, że doświadczenie to obnażyło mnie, uświadomiło mi, że moja wiedza na ten temat nie jest wystarczająca. Postanowiłem, że uczciwie odrobię pracę domową z polskich smaków - mówi Wojciech Modest Amaro.

Efektem odkrywania polskiej kuchni było Atelier Amaro, które powstało w 2011 roku. Filozofia gotowania w nagrodzonej gwiazdką Michalin restauracji opierała się na czerpani z ośmiu obszarów natury: morza, jeziora, rzeki, łąki, zagrody, pola, lasów i gór. Góry ze swoją niepowtarzalną fauną i florą od zawsze były miłością Amaro, a teraz stały się również źródłem inspiracji zawodowych.

Kalendarz natury dzieli rok nie na cztery pory roku, ale na 52 tygodnie. Niektóre produkty występują w przyrodzie zaledwie przez kilka dni, wykorzystanie tego momentu to ważny element sztuki kulinarnej.
Wojciech Modest Amaro  jest założycielem Forgotten Fields Farm, projektu dedykowanego przywracaniu bioróżnorodności fauny i flory oraz pomocy młodym osobom w odnalezieniu się w starcie w dorosłe życie. (Fot. materiały prasowe)

Koncepcja restauracji ulokowanej w zabytkowej Villi Marilor, w obrębie Nosalowy Park Hotel & SPA, nawiązuje do biesiadnego stylu spotkań kojarzonego od lat z zakopiańską bohemą. Twórcy Hear by Amaro  pracują nad stworzeniem przestrzeni, w której każdy czułby się swobodnie. Stąd też propozycja dań „do podziału”. W trosce o zdrowie najmłodszych powstanie specjalne menu Palce Lizać, oparte wyłącznie na produktach ekologicznych.

Heart by Amaro ma być kwintesencją współczesnej gastronomii zanurzone w naturze Podhala.

 

 

 

 

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze