1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Udekoruj dom na Święta!

Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Pierwszy tydzień grudnia za nami. W sklepach szał zakupów. Z głośników lecą świąteczne piosenki, a czekoladowe mikołaje można kupić od ponad miesiąca. W takich okolicznościach łatwo zagubić magiczną atmosferę świąt. A może warto poprzez świąteczne dekoracje wprowadzić nastrój radosnego oczekiwania do naszych domów?

Z ubieraniem choinki proponuję jeszcze chwilę poczekać. Ale przecież zielone drzewko, to nie jedyny element, który tworzy  bożonarodzeniową atmosferę. Pomyśl także o innych ozdobach, którymi możemy przystroić mieszkanie.

Dekorując dom na święta, warto wybrać jakiś kolor przewodni, który będzie powtarzał się w różnych dodatkach. Najpopularniejsza jest czerwień, zieleń i złoto, ale nie daj się schematom. Doskonale będą wyglądały na przykład ozdoby białe i srebrne. Dzięki nim, chociaż tegoroczna zima jeszcze do nas nie dotarła, możesz wyczarować w domu prawdziwy zamek królowej śniegu.

Wykorzystaj standardowe ozdoby w niestandardowy sposób. Kto powiedział, że bombki mają wisieć tylko na choince? Równie okazale będą się prezentowały zawieszone w oknie na wstążkach przymocowanych do karnisza, lub na gałęziach stojących w wazonie. Także sama choinka nie musi być tradycyjnym zielonym drzewkiem. Spróbuj zainspirować się kształtem i stworzyć ją z innych materiałów. Patyki, sznur koralików, światełka – liczba pomysłów jest nieograniczona.

Jeśli lubisz naturę wykorzystaj mech lub zielone gałęzie. Można z nich upleść wieńce i powiesić na drzwiach, albo zrobić stroiki i ustawić na stole lub komodzie. Będą nie tylko zdobić, ale również pięknie pachnieć lasem. W towarzystwie mchu doskonale będą wyglądały szyszki lub orzechy. Spróbuj skomponować z nich świecznik. Gdy włożysz je do jednej miski, wystarczy dodać grubą świecę i gotowe. Jej ciepłe światło, to coś w sam raz na przedświąteczne wieczory.

Budując nastrój zrezygnuj z górnego oświetlenia. W zamian porozwieszaj w różnych miejscach sznury lampek, Zaczep je na oknie, opleć poręcz schodów lub ramę lustra. Nie zapomnij o latarenkach na parapecie. Możesz wybrać na przykład takie w kształcie przysypanych śniegiem domków.

Święta Bożego Narodzenia wyróżnia spośród wszystkich innych również zapach. Możesz go podkreślić przygotowując wonne dekoracje. Do ozdobienia domu wykorzystaj upieczone własnoręcznie pierniczki. Tylko nie zjedz wszystkich od razu, niech choć część doczeka do świąt. Ich zapach wspaniale będzie się komponował z cytrusowo-korzennym aromatem pomarańczy nadzianych goździkami. Możesz je powbijać układając na przykład wzór śnieżynek.

Świąteczne dekoracje nie tylko sprawią, że dom będzie wyglądał piękniej i przytulniej, ale także podkreślą ten wyjątkowy czas. Zwłaszcza jeśli będziesz je przygotowywać razem z innymi domownikami. W końcu to najbardziej rodzinne święta w roku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze