1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Pierwszy wyjazd z maluszkiem

Pierwszy wyjazd z maluchem budzi niemałe obawy. I trudno się temu dziwić. Wyjeżdżając z domu z niemowlęciem, trzeba zabrać ze sobą wszystko, co najważniejsze. Tylko co to oznacza w praktyce?

Must have małego wędrownika obejmuje całą masę ubranek, kosmetyków, akcesoriów i medykamentów. Wiadomo – wyjeżdżając z dzieckiem, musisz się przygotować na wszystko. Dlatego nie zapomnij zabrać ze sobą wystarczającej ilości pieluszek, chusteczek nawilżających, kosmetyków pielęgnacyjnych i przewijaka. Pamiętaj też o zabraniu  butelki, smoczka i podgrzewacza. Jeśli  rozpoczęłaś już rozszerzanie diety pociechy, zaopatrz się w gotowe dania ze słoiczka. One zagwarantują twojemu dziecku zdrowe i bezpieczne posiłki o każdej porze dnia i są wygodne w przygotowaniu. A to właśnie o komfort i niespieszne bycie razem chodzi, gdy w planach ma się wiosenne, rodzinne leniuchowanie na łonie przyrody.

Zadbaj także o to, aby zawsze mieć pod ręką odpowiednio wyposażoną apteczkę, w której powinny znaleźć się: krem ochronny dla niemowląt z filtrem UV, preparat przeciwko kleszczom i komarom,  leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.

Gdy wyjeżdżasz na weekend z malutkim dzieckiem, warto odpowiednio wcześniej wybrać zakwaterowanie. Najlepiej, gdy miejsce waszego pobytu będzie w pełni dostosowane do potrzeb najmłodszych wczasowiczów. I chociaż coraz więcej hoteli, pensjonatów i kwater prywatnych jest wyposażonych w wanienki i łóżeczka dla niemowląt, to jednak nie wszędzie możesz na nie liczyć. Co robić w sytuacji, gdy miejsce, do którego się wybieracie, nie oferuje udogodnień dla niemowląt? Najlepiej zabrać je ze sobą ze sobą. Przenośna, składana wanienka oraz lekkie, bardzo praktyczne, samodzielnie się rozkładające łóżeczko turystyczne.

Dzięki takim praktycznym rozwiązaniom wybór zakwaterowania nie będzie żadnym problemem. Sama zapewnisz maluszkowi wygodne, higieniczne, bezpieczne miejsce do spania i wypoczynku.

 Źródło:

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze