Jak sprawdzić stan swoich czakr? – ćwiczenie

Jak sprawdzić system swoich czakr? - ćwiczenie
123rf

Czakry czyli ośrodki energetyczne w ciele człowieka, mogą być inspirującą mapą
wskazująca, które sfery życia wymagają od ciebie pracy, w których poruszasz się
swobodnie, a w których czujesz spełnienie.

Wiedza na temat systemu czakr staje się coraz bardziej popularna, głównie za sprawą
hatha jogi oraz technik medytacji. Według starożytnej filozofii jogi, człowiek jest istotą
energetyczną. Podobnie jak fizyczne układy w naszym ciele mówią o biologicznym
wymiarze życia, tak czakry, kanały energetyczne oraz biopole człowieka, tworzą jego system energetyczny.

Słowo czakra pochodzi z sanskrytu i oznacza koło, wir energii lub dysk. Czakry to ośrodki energetyczne, które znajdują się w różnych miejscach ciała fizycznego człowieka oraz na poziomie ciał subtelnych. Siedem najważniejszych, umieszczonych jest w środku kręgosłupa, wzdłuż rdzenia kręgowego. Każdy ośrodek znajduje się w pobliżu gruczołów dokrewnych.

Czakry działają jak stacje nadawczo-odbiorcze. Pobierają energię życiową z uniwersalnego pola energii wokół nas i przetwarzają ją na odpowiednią częstotliwość. Stan naszych czakr ma bezpośredni wpływ na samopoczucie psychiczne i zdrowie fizyczne. Zazwyczaj jednak praca tych ośrodków jest w mniejszym lub większym stopniu zaburzona.

Co zaburza pracę czakr?

Czakry to bardzo delikatne twory energetyczne, w których odbijają się wszelkie doświadczenia życiowe związane z odczuwaniem silnych emocji, w szczególności z ich tłumieniem (np. nie wyrażona agresja, którą osoba kieruje przeciwko sobie, może być jedną z przyczyn depresji, w takim przypadku zaburzona jest praca większości czakr). Pracę ośrodków zakłóca negatywne myślenie, samokrytyka, pozostawanie w toksycznych relacjach, ale też smog elektromagnetyczny, chemia i konserwanty zawarte w żywności, etc. Zaburzenia w czakrach manifestują się w postaci chorób fizycznych, złego samopoczucia psychicznego i niezadowolenia z danej sfery życia.