1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Kobieta kochająca „za bardzo” - droga do uzdrowienia

123rf.com
Jesteś zmęczona mężczyznami, związkami i chaosem w Twoim życiu. Masz już dość zabiegania o jego uwagę, wspierania, pomagania i kontrolowania. Czujesz zamęt: gniew i bunt przeplatają się z bezradnością i tęsknotą za miłością. Ta huśtawka emocjonalna Cię wyczerpuje. Uzdrowieniem jest nauka miłości do siebie. Co to znaczy?

Być może do tej pory posługiwałaś się mechanizmem negacji, zaprzeczając sobie i swoim prawdziwym uczuciom. Teraz zauważasz, że cała Twoja energia jest skupiona na „nim”, na waszej relacji, a wcale nie jesteś taka szczęśliwa, jak Ci się wydawało, a Twoje potrzeby wcale nie są zaspokajane, nawet w minimalnym stopniu.

Zaufanie i miłość do siebie

Dotychczas szukałaś w ramionach mężczyzny: miłości, troski, opieki, szacunku. Poszukiwania kończyły się coraz większym cierpieniem i frustracją.
Żeby rozpocząć drogę do uzdrowienia, warto wiedzieć, że:
  • Nikt i nigdy, nie jest i nie będzie w stanie kochać nas tak, byśmy poczuły się nasycone, spełnione, nakarmione tą miłością. To studnia bez dna.
  • Aby zbudować zdrowy związek, oparty na miłości, szacunku i równowadze, trzeba najpierw zbudować taką relację ze sobą.
  • Dopóki nie nauczysz się miłości do siebie, nie zdołasz ani ofiarować jej drugiemu człowiekowi, ani jej od niego zaznać.
Czas na poszukanie źródła miłości we własnym wnętrzu.

„Ale jak to zrobić? Od czego zacząć?” – pytają często kobiety dotknięte uzależnieniem od miłości. Droga jest trudna, ale możliwa. Każda samodzielna decyzja podjęta w oparciu o miłość i szacunek do siebie przybliża nas do uzdrowienia. Świadomość tego, co lubisz, a czego nie; co tak naprawdę sprawia ci przyjemność; z kim i kiedy czujesz się dobrze - powoli wypełni pustkę.

Poznawanie i uczenie się swoich granic, tego, gdzie kończy i zaczyna się drugi człowiek, jest możliwe jedynie wtedy, gdy masz czas dla siebie. Kiedy Twoja uwaga nie jest rozproszona i skupiona na czymś lub na kimś innym, masz szansę naprawdę poznać siebie.

Gdy polubisz samotność i zacznie Ci sprawiać radość przebywanie we własnym towarzystwie, będziesz gotowa wejść w nową relację bez nierealistycznych oczekiwań. Będziesz gotowa prawdziwie akceptować siebie i swojego partnera, bez prób ulepszenia go lub „naprawienia”. Każda usiłowanie zmiany partnera, koncentracja na nim to próba uniknięcia odpowiedzialności za nasze życie.

Autorka prowadzi warsztat „Pokochaj siebie!”.. Więcej informacji Więcej informacji

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze