Jak pokochać siebie?

samopoznanie
123rf.com

Relacja, jaką masz z sama sobą, jest najważniejszą z twoich relacji. Ona determinuje wszystkie inne twoje związki z ludźmi. Chcesz być kochana? Pokochaj najpierw siebie.
1. Zdrowy stosunek do własnego ciała

Oznacza poszanowanie i sympatię dla swojego wyglądu. Jego pełną akceptację. Kiedy dobrze czujesz się we własnej skórze, masz dobry stosunek do własnego ciała. Możesz mieć świadomość, że pewne jego części mogłyby inaczej wyglądać, ale zgadzasz się z tym, że są takie, jakie są, tylko z tego powodu, że są twoje. Czujesz się z nimi komfortowo.

2. Uważność na siebie

Jeśli czujesz w swoim ciele jakiś symptom, zawsze oznacza to coś ważnego. Ból głowy, ścisk żołądka, szybsze bicie serca? Chodzi o to, żebyś to poczuła i zatrzymała się nad tym sygnałem. Podobnie jest z każdą emocją, która się w tobie pojawia. I z każdą myślą. Bądź w pełni świadoma tego, co się w tobie dzieje. W ten sposób okazujesz sobie uważny szacunek, a to prosta droga do miłości własnej.

3. Honoruj własne marzenia

Słuchanie pragnień serca jest wyrażeniem tego, jak siebie kochamy. Realizacja marzeń to istotny akt miłości własnej. Pierwszym krokiem jest rozpoznanie tego, co chcemy. Kolejnymi – działania w kierunku spełnienia marzenia. Po prostu.

4. Współczucie dla siebie

To brak raniącej, a nawet druzgoczącej krytyki, ciągłego wypominania sobie win, postawa surowego rodzica. To głębokie zrozumienie, wybaczenie, życzliwość – drogą takich uczuć kroczysz do współczucia dla siebie.

5. Samopoznanie

Poznanie siebie to najbardziej fascynująca podróż, jaką możesz odbyć w życiu. Podróż w głąb siebie. Musisz być świadoma każdej twojej części, zwłaszcza tej najbardziej wypartej. Poinformuj siebie o sobie samej. A kiedy już odbierzesz wszystkie te wiadomości, poczujesz ulgę. Pełna świadomość przynosi kojące odprężenie.