Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

flickr.com/RafGol
flickr.com/RafGol
3 lipca 2015 in Seks by Aleksandra Mijakoska

11 stereotypów na temat różnic między kobietami a mężczyznami

Na życie czasami trzeba popatrzeć z przymrużeniem oka. Dziś o różnicach międzypłciowych na wesoło i mocno stereotypowo.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

1. Ślub: Kobieta najpierw roni łzy, a następnie pije, mężczyzna najpierw pije, a potem płacze.
2. Ilość skarpet w bieliźniarce: Kobiety w dziedzinie skarpetek (rajstop i pończoch) mają wybór właściwie nieskończony, co zatem idzie, bieliźniarka pęka w szwach; mężczyźni wybierają najczęściej białe skarpetki do butów sportowych i czarne do garniturowych pantofli.
3. W temacie seksu: przeciętna kobieta mówi, że ochotę na seks ma ciągle; w praktyce chęci do igraszek mamy maksymalnie 3 razy na tydzień, co nie zmienia faktu, że gra wstępna powinna trwać minimum 30 minut. Przeciętny mężczyzna (poniżej 40 r. życia) ochotę na seks ma bez przerwy i ciągle o nim myśli, a gra wstępna powinna trwać mniej – więcej minutę (podwózka do domu to też gra wstępna).
4. Orientacja przestrzenna: kobiety znają wszystkie butiki i sklepy w mieście, mężczyźni najlepsze pijalnie piwa.
5. Spojrzenie na rodzicielstwo: kobiety wiedzą wszystko o swoich dzieciach, wiedzą, kiedy dziecko powinno iść do dentysty, kiedy ma trening, jak również znają wszystkich kolegów i koleżanki pociechy. Mężczyźni nie do końca potrafią określić swój status w stosunku do tych „małych ludków”.
6. Względność czasu: dla kobiet 2. nad ranem to idealna pora by porozmawiać o tym, w jakim kierunku zmierza związek, podczas gdy mężczyźni o tej porze preferują sen…lub seks.
7. Kwestia kolorów: w świecie kobiet istnieje turkusowy, cyklamen, fuksja, kamelowy czy grafitowy. Mężczyźni preferują: czarny, biały, granatowy i brązowy.
8. Poczucie porządku: kobiety  rozkładają ubrania po mieszkaniu, po to by później je złożyć, mężczyźni rozkładają i omijają, póki nie zostaną poproszeni o posprzątanie.
9. O rzeczach: kobiety wiedzą gdzie jest wszystko (przynajmniej wtedy, gdy to one porządkowały rzeczy), mężczyźni nie, ale też nie muszą się starać zapamiętać, bo kobieta i tak go poinformuje gdzie jest szukany przez niego przedmiot.
10. Ubrania: dla kobiet temat niemalże newralgiczny. Zakup nowych ubrań wymagany jest przynajmniej raz na kwartał, o ile nie jest się gwiazdą ekranu (nie koniecznie złotego/srebrnego). Mężczyźni lubią swoje ubrania, nawet wtedy, gdy trudno nazwać je już ubraniami.
11. Rozmowa: mężczyzna zaczyna zdanie, a kobieta je kończy.

P.S. Mamy w redakcji kolegę, który łamie przynajmniej połowę z tych, momentami krzywdzących dla panów, stereotypów. Peace!


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI